StoryEditor

O pive, párkoch a šialenstve

17.12.2007, 23:00

Pokiaľ sa európske krajiny pripravovali na podpis Lisabonskej zmluvy, v Minsku a Moskve sa pripravovali na zasadnutie Najvyššej Štátnej rady Zväzového štátu Bieloruska a Ruska. Zväz vznikol 2. apríla 1997, avšak za desať rokov sa nepodarilo podpísať ani len spoločnú ústavu. Prekážali rôzne veci, napríklad ceny za plyn.
Pred návštevou ruského prezidenta Vladimira Putina v Minsku, ruské médiá rozvírili dohady, že na zasadnutí Najvyššej štátnej rady má byť podpísaná Ústavná dohoda, ktorá poskytne Vladimirovi Putinovi post prezidenta Zväzu Ruska a Bieloruska a Alexandrovi Lukašenkovi miesto predsedu zväzového parlamentu. V Kremli tieto dohady delikátne pomenovali "fantáziami" a v Minsku "úplným šialenstvom".
Najpikantnejšie to asi komentoval Pavel Borodin, tajomník Zväzového štátu. "My sa síce snažíme dostať do EÚ, ale ja vám ručím za to, že o 5 - 7 rokov sa Európska únia bude snažiť dostať do Zväzového štátu Bieloruska a Ruska," vyhlásil na stretnutí s novinármi. A vysvetlil, prečo je únia taká zlá: "Čo tam vôbec majú okrem piva a párkov v rožku? Nič nemajú. A my máme všetko: obrovské územie, národné projekty, pracovné miesta a všetky základné suroviny." Ja už len dodávam, že v Rusku i Bielorusku je piva a párkov tiež ako sena.

Elena A. Mostovščikovová

menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
05. jún 2026 05:41