Wall Street klesol v júli už druhý týždeň za sebou, pričom bilionár Elon Musk stratil milieardy. FOTO: REUTERS
StoryEditor

Elon Musk prišiel o miliardy, no Wall Street čaká na Fed a výsledky technologických gigantov

25.07.2026, 18:00

Americké akcie pokračovali v poklese pre drahšiu ropu, napätie na Blízkom východe a slabú výkonnosť technologických titulov, pričom nadchádzajúci týždeň môže rozhodnúť Fed aj kvartálne výsledky Microsoftu, Mety, Applu a Amazonu.

Hlavné akciové indexy na Wall Street klesli už druhý týždeň za sebou, čo súviselo s rastúcimi cenami ropy a problémami technologických akcií po zverejnení hospodárskych výsledkov niektorých významných spoločností.

image

Trump našiel novú zbraň. Súdy mu clá stopli, on ich zaviedol znova

Medzi veľké technologické firmy, ktoré zverejnili svoje výsledky, patrili okrem iných Alphabet, Tesla, Intel a International Business Machines.

V článku sa ešte dočítate:

    • Ako môže prepad Tesly pripraviť Elona Muska o takmer 20 miliárd dolárov za jediný týždeň a prečo investori napriek tomu sledujú jeho ďalšie kroky?
    • Prečo rast cien ropy a nové clá Donalda Trumpa opäť vyvolávajú obavy z vyššej inflácie a slabšieho rastu americkej ekonomiky?
    • Môžu výsledky Microsoftu, Mety, Applu a Amazonu spolu s rozhodnutím Fedu určiť ďalší smer Wall Street na zvyšok leta?

Dostupné pre predplatiteľov

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare-hn, menuAlias = komentare-hn, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
25. júl 2026 18:02