Európska centrálna banka pravidelne zvyšuje svoje kľúčové úrokové sadzby. Rast sa čaká aj na jej júlovom zasadnutí. FOTO: REUTERS
StoryEditor

SERIÁL HN CHCEM BYŤ EXPORTÉR: Malí a strední vývozcovia získali novú príležitosť na lepší úrok

28.06.2023, 00:00
  • V reakcii na situáciu na trhu s úrokovými sadzbami pre podnikateľské úvery sa Eximbanka SR posilňuje portfólio produktov.
  • Najnovšie ponúka slovenským malým a stredným firmám zvýhodnené financovanie zo zdrojov Európskej investičnej banky.
  • Úver je možné poskytnúť klientom až do objemu 100 percent príslušného financovania, maximálne do výšky 12,5 milióna eur.
  • Viac ekonomického a politického spravodajstva nájdete na HNonline.sk.

Inflácia v eurozóne zostáva vysoká. Na vzniknutú situáciu reaguje Európska centrálna banka, ktorá pravidelne zvyšuje kľúčové úrokové sadzby. Podľa viacerých popredných predstaviteľov európskeho bankovníctva by k ich ďalšiemu rastu malo prísť aj na júlovom zasadnutí ECB. A to najmä vzhľadom na fakt, že napriek množstvu zavedených opatrení stúpajú inflačné riziká.

image

Seriál HN Chcem byť exportér vzniká v spolupráci s Eximbankou SR. FOTO: Eximbanka SR

Aby sa teda infláciu podarilo skrotiť, je potrebné ísť ešte vyššie. Úroková sadzba Európskej centrálnej banky pre hlavné refinančné operácie, ktorá sa považuje za jej základnú úrokovú sadzbu, pritom k dnešnému dňu dosahuje štyri percentá. Na porovnanie – takto pred rokom bola na nulovej úrovni. Odvtedy sa zvýšila dovedna osemkrát – naposledy minulý týždeň.

Nástroje na financovanie

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 77% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-05-23 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Seriál HN – Chcem byť exportér: Ktoré teritóriá dnes naši vývozcovia preferujú a aké sú ich špecifiká? 02 - Modified: 2024-12-15 12:21:00 - Feat.: 0 - Title: SERIÁL HN CHCEM BYŤ EXPORTÉR: Slovenské firmy vieme podporiť vo všetkých fázach exportu do zahraničia 03 - Modified: 2024-12-15 12:21:45 - Feat.: 0 - Title: SERIÁL HN CHCEM BYŤ EXPORTÉR: Na čo si treba dať pozor pri vstupe na nový zahraničný trh? 04 - Modified: 2024-12-15 12:22:23 - Feat.: 1 - Title: SERIÁL HN CHCEM BYŤ EXPORTÉR: Ako zvyšovať konkurencieschopnosť voči zahraničným firmám?
01 - Modified: 2025-07-09 12:02:12 - Feat.: - Title: Európska centrálna banka varuje pred rizikami nad rámec ciel, od bezpečnosti až po kapitálové toky 02 - Modified: 2025-07-07 14:15:33 - Feat.: - Title: Čakajme vyššie úročenie bundov 03 - Modified: 2025-07-07 08:59:59 - Feat.: - Title: Nemecké banky čelia najvyššiemu nárastu zlých úverov v Európe, bankrotuje najviac firiem za desať rokov 04 - Modified: 2025-07-02 18:21:05 - Feat.: - Title: SERIÁL HN CHCEM BYŤ EXPORTÉR: Ako ochránite svoje podnikanie pred pokusom o podvod a krádežou identity? 05 - Modified: 2025-07-01 12:44:19 - Feat.: - Title: Silné euro ako problém. V kombinácii s Trumpovými clami sa to už musí odraziť, znie z ECB
menuLevel = 2, menuRoute = focus/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
10. júl 2025 08:08