Nemecká banka Commerzbank oznámila za prvý štvrťrok rast zisku na najvyššiu úroveň za 14 rokov, pričom zároveň prekonala očakávania trhov.
Commerzbank v piatok uviedla, že jej čistý zisk dosiahol v prvom kvartáli 834 miliónov eur, čo medziročne predstavuje rast o 11,7 percenta. „Zaznamenali sme najvyšší kvartálny zisk od roku 2011. To ukazuje, že sme schopní rastu aj v ekonomicky náročných časoch,“ povedala šéfka banky Bettina Orloppová.
Zisk pred zdanením sa zvýšil o 9,5 percenta na 1,19 miliardy eur a prevádzkový zisk o 13,2 percenta na 1,23 miliardy eur. Celkové tržby banky dosiahli 3,07 miliardy eur. Medziročne tak vzrástli o 11,8 percenta.
Čisté úrokové výnosy Commerzbank zaznamenali za prvý kvartál tohto roka 2,07 miliardy eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka tak klesli o 2,6 percenta, za čím je znižovanie úrokových sadzieb.
Naopak, čisté výnosy z provízií vzrástli o 6,4 percenta na 1,01 miliardy eur. Navyše, rezervy na krytie prípadných úrokových strát dosiahli v prvom štvrťroku 123 miliónov eur, zatiaľ čo analytici očakávali ich objem na úrovni 162 miliónov eur.