Ilustračná fotografia. FOTO: Reuters
StoryEditor

Čína začala antidumpingové vyšetrovanie bravčového mäsa dovážaného z EÚ

17.06.2024, 12:01
Autor:
TASRTASR

Krok Pekingu prichádza v reakcii na rozhodnutie Európskej komisie (EK), ktorá zvažuje zavedenia sankčných ciel na čínske elektrické autá.

Čínska vláda začína antidumpingové vyšetrovanie produktov dovážaných z Európskej únie (EÚ). Pozornosť sa zameriava na bravčové mäso a mliečne výrobky, oznámilo v pondelok čínske ministerstvo obchodu. Informuje o tom agentúra DPA.

Krok Pekingu prichádza v reakcii na rozhodnutie Európskej komisie (EK), ktorá zvažuje zavedenia sankčných ciel na čínske elektrické autá. EÚ dlhodobo kritizuje čínsky systém štátnych dotácií, ktoré podľa Bruselu narúšajú európsky trh.

Čínske vyšetrovanie sa podľa ministerstva obchodu v Pekingu týka najmä produktov určených na priamu spotrebu. Ako príklad uviedlo čerstvé a mrazené bravčové mäso a vnútornosti.

Podľa údajov čínskej colnej správy sa do krajiny v minulom roku doviezlo bravčové mäso v hodnote približne tri miliardy eur. Európska komisia vlani evidovala výrobky z bravčového mäsa dovezené z EÚ do Číny v hodnote zhruba 2,5 miliardy eur.

01 - Modified: 2025-06-07 22:00:00 - Feat.: - Title: ANALÝZA: Útočná esej Trumpovho pešiaka. Európa vedie kampaň proti Západu, tvrdí 02 - Modified: 2025-06-07 13:49:28 - Feat.: - Title: Čína avizovala rýchlejšie povoľovanie vývozu kovov vzácnych zemín do EÚ 03 - Modified: 2025-06-07 08:30:06 - Feat.: - Title: Európska únia pozitívne hodnotí odklad maďarského zákona o transparentnosti 04 - Modified: 2025-06-06 13:17:59 - Feat.: - Title: Eurokomisár: Nižšie clá na hnojivá z USA sú na stole, kvalitu potravín v snahe o dohodu však neohrozíme 05 - Modified: 2025-06-06 05:44:47 - Feat.: - Title: Ceny ropy mierne klesli, smerujú však k prvému týždennému rastu za tri týždne
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
08. jún 2025 11:24