UniCreditReuters
StoryEditor

Vznikne bankový gigant? Európske veľkobanky zvažujú fúziu

04.06.2018, 11:09
Autor:
TASRTASR
Diskusie o fúzii sú ešte len v počiatočnej fáze.

Európske veľkobanky, talianska UniCredit a francúzska Société Générale (SocGen), údajne zvažujú fúziu. Tento krok by viedol k vzniku európskeho bankového gigantu. Informovali o tom v nedeľu (3.6.) renomované hospodárske noviny Financial Times (FT).

Generálny riaditeľ UniCredit, Francúz Jean Pierre Mustier, ktorý kedysi pracoval v SocGen, sa už niekoľko mesiacov zaoberá touto myšlienku, napísali FT s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou. Aj vedenie SocGen skúmalo možnosť spojenia, tvrdia FT.

Diskusie o fúzii sú v počiatočnej fáze, ale politický vývoj v Taliansku už údajne posunul časový harmonogram potenciálnej fúzie, informovali FT.
SocGen, druhá najväčšia banka vo Francúzsku, uvažuje o fúziu s inou finančnou inštitúciou už zhruba desať rokov, uviedli FT. Podľa zdroja z bankového sektora ale obe banky by minimálne ešte rok neboli pripravené uzavrieť dohodu.

UniCredit, najväčšia banka v Taliansku z hľadiska aktív, v minulom roku zvažovala možnú fúziu s nemeckou Commerzbank. Konsolidácia najväčších poskytovateľov úverov v Európe je v ostatných mesiacoch horúcou témou vzhľadom na nízke úrokové sadzby a klesajúce zisky.

Vlani v septembri však Mustier povedal, že UniCredit nemá do roku 2019 vo výhľade žiadne významné akvizície.

"Náš plán je organický, budeme presadzovať a rozvíjať aktivity na čisto organickej báze až do konca (súčasného) plánu," povedal vlani. "A po roku 2019 sú všetky možnosti otvorené a uvidíme, aké budú najlepšie alternatívy."

Société Générale v pondelok v e-mailovej správe poprela "akúkoľvek diskusiu o možnej fúzii s UniCredit.

01 - Modified: 2025-02-27 12:00:00 - Feat.: - Title: Preteky svetových veľmocí: Francúzske umelé slnko prekonalo čínsky rekord, čím nás priblížilo k čistej energii 02 - Modified: 2025-02-06 09:37:39 - Feat.: - Title: Nissan sa chystá ukončiť rokovania s domácim konkurentom, hľadá nového partnera 03 - Modified: 2025-02-05 11:00:50 - Feat.: - Title: Japonská automobilová fúzia sa nekoná. Nissan zastavil rokovania s konkurenčnou firmou 04 - Modified: 2025-01-03 21:40:23 - Feat.: - Title: Komentár: Prečo majú košickí metalisti veľký dôvod hromžiť na amerického prezidenta 05 - Modified: 2024-05-07 14:09:20 - Feat.: - Title: Sme bližšie k neobmedzenej energii​. „Umelé slnko“ dosiahlo rekordný experiment s fúziou
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
29. máj 2025 12:42