Jednou z posledných spoločností, ktorá sa presúva za Atlantik, je švajčiarsky výrobca solárnych modulov a článkov Meyer Burger. Ten v polovici marca zatvoril závod v nemeckom Freibergu.
V oblasti obnoviteľných zdrojov energie dochádza v Európe k radikálnym zmenám. Spoločnosti, ktoré kedysi mali svoje korene v Európe, si „balia kufre“ a smerujú do Spojených štátov amerických.
Príčinou je súhra viacerých faktorov, a to silná konkurencia zo strany Číny, vlažná podpora zo strany EÚ a lákadlo USA v podobe Zákona o znižovaní inflácie (IRA), ktorý ponúka výhodnejšie podmienky pre „zelené“ spoločnosti. Európsky solárny priemysel dokonca varuje, že sa nachádza v existenčnej kríze a môže sa čoskoro rozpadnúť.
Sťahovanie v plnom prúde
Jednou z posledných spoločností, ktorá sa presúva za Atlantik, je švajčiarsky výrobca solárnych modulov a článkov Meyer Burger. Ten v polovici marca zatvoril závod v nemeckom Freibergu. Napriek úsiliu nemeckej vlády sa rokovania s firmou skončili neúspešn...
Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-04 10:31:02 - Feat.: - Title: Ak čínsky Xpeng zvládne cestu k inteligentnej mobilite, môže byť vážnym konkurentom pre americkú Teslu
02 - Modified: 2025-11-27 10:18:25 - Feat.: - Title: Bude ministerstvo hospodárstva fúkať, aby veterné elektrárne vyrábali dostatok elektriny primeranej kvality?
03 - Modified: 2025-11-25 10:00:00 - Feat.: - Title: Obnov dom mini plus pomôže 16-tisíc rodinám ohrozeným energetickou chudobou. Kedy a ako žiadať?
04 - Modified: 2025-11-19 14:30:00 - Feat.: - Title: Zelená solidarita: Kto má nárok na príspevky na obnovu domu a aké podmienky musí splniť?
05 - Modified: 2025-11-15 12:05:31 - Feat.: - Title: Bavorský premiér vyzýva na radikálnu zmenu energetickej politiky v Nemecku