StoryEditor

Ropa sa vracia na scénu. V piatok rástla najvýraznejšie vôbec

25.01.2016, 08:59
Autor:
TASRTASR

Po raste na záver minulého týždňa dnes ceny ropy v tomto trende pokračovali, keďže na trhy aj naďalej vplýva nástup mrazivého počasia na severnej pologuli, čoho dôsledkom je zvýšený dopyt po energiách. Informovala o tom agentúra Reuters.

V piatok minulý týždeň (22.1.) sa ceny ropy zvýšili až o 10 percent, čo predstavovalo jeden z najvýraznejších jednodňových rastov vôbec.

Trhy na jednej strane podporil nástup mrazivého počasia v USA a Európe a na druhej vyhlásenia prezidenta Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho, že ECB v marci zváži ďalšie stimuly na podporu ekonomiky eurozóny.

Dnes sa ceny ropy posunuli opäť mierne nahor. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v marci vzrástla do 06.19 SEČ o 39 centov na 32,57 USD (30,14 eura) za barel (159 litrov). Počas obchodovacieho dňa sa nakrátko zvýšila až na 32,69 USD/barel.

Cena americkej ľahkej ropy WTI vzrástla o 30 centov na 32,49 USD/barel. Aj v tomto prípade sa cena počas obchodovania posunula ešte o niečo vyššie a na chvíľu dosiahla 32,64 USD za barel.

(1 EUR = 1,0808 USD)

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
04. jún 2026 23:13