StoryEditor

O Poprad sa zaujímajú Kórejčania. Môžu vytvoriť stovky nových miest

09.11.2015, 14:09
Autor:
TASRTASR

Mesto Poprad sa v posledných dňoch stalo cieľom významných návštev, ktoré by mohli priniesť nové impulzy do jeho ekonomického rozvoja. O možnosti etablovania v Poprade sa informovala firma z oblasti IT technológií. Vedenie mesta Poprad pripravilo pre zástupcov spoločnosti prezentáciu nehnuteľností, ktoré je pripravené na tento účel ponúknuť.

„Zaujímajú sa o Poprad, mohli by tu priniesť 200 pracovných miest v IT technológiách, takže hľadáme pre nich vhodný priestor. V hre je ale aj ďalšie mesto, takže uvidíme,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Potenciálny investor sa okrem nehnuteľností zaujímal aj o úroveň školstva, možnosti bývania a kultúrno-spoločenského vyžitia v Poprade. „Sľúbili sme, že sa budeme snažiť do Popradu pritiahnuť pracovné miesta s vyššou pridanou hodnotou, aby nám mladí ľudia z mesta neodchádzali. Rokujeme aj s ďalšími špičkovými firmami, snažíme sa ich presvedčiť, že v našom meste má tento priemysel všetky predpoklady na úspešný rozvoj,“ doplnil prvý viceprimátor Igor Wzoš.

Do Popradu pricestoval aj riaditeľ kórejskej obchodno-investičnej agentúry KOTRA – Kyuchu Paul Choi. „Jeho poslaním je zmapovať naše stredne veľké firmy a možné formy spolupráce,“ dodal Švagerko, ktorý hosťa privítal na pôde Mestského úradu minulý týždeň.

„Dôvodom mojej návštevy je nadviazať kontakty medzi popradskými a kórejskými firmami. Myslím, že Poprad má možnosti na rozvoj automobilového priemyslu, informačných technológií, cestovného ruchu. Určite by sa našli spoločnosti, s ktorými by Kórea mohla spolupracovať,“ uviedol Kyuchu Choi.

Riaditeľa agentúry veľmi zaujal aj projekt mesta Poprad ako SMART CITY. Keďže kórejské firmy sú v tejto oblasti veľmi ďaleko, ponúkol mestu pomocnú ruku aj v tejto sfére.

Kyuchu Choi sa v Poprade cítil veľmi dobre. „Určite sa sem ešte vrátim. Pracovne i s rodinou. Dôležitý je prvý dojem. A ten prekonal všetky moje očakávania. Bol veľmi veľmi pozitívny,“ uzavrel riaditeľ agentúry.
 

01 - Modified: 2007-11-05 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Od slúchadla po načúvací prístroj
01 - Modified: 2025-06-17 08:52:58 - Feat.: - Title: Primátor Popradu ubezpečil, že nedopustí odchod investorov z priemyselného parku 02 - Modified: 2025-06-10 08:56:47 - Feat.: - Title: Poprad žaluje investorov, tí varujú pred kolapsom stoviek pracovných miest 03 - Modified: 2025-06-02 13:50:44 - Feat.: - Title: Pri výbuchu v jednom z bytov v Poprade sa zranili dvaja muži, polícia prípad vyšetruje 04 - Modified: 2025-05-19 15:33:09 - Feat.: - Title: Most ponad železničnú trať v Poprade bude večer opäť v prevádzke 05 - Modified: 2025-05-16 18:50:48 - Feat.: - Title: Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená, hlásia železnice
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
18. jún 2025 13:59