Karty na cestovateľskom trhu tento rok zamiešali aj desiatky nových priamych leteckých liniek. ILUSTRAČNÉ FOTO: Shutterstock
StoryEditor

Dovolenky zdražujú, cestovky reagujú. Jedna z nich vyradila lukratívnu destináciu z ponuky

14.02.2026, 00:00
  • Väčší dopyt zo strany klientov je podľa zástupcov agentúr badateľný v celej Európe.
  • Našinci sa však musia pripraviť na vyššie ceny.
  • Čo dovolenkárom zdražie?

Letná sezóna začína až o štyri mesiace, no téma rezervovania tohtoročnej dovolenky je už pre mnohých aktuálna. Slovákom cestovanie zachutilo. Napriek zložitej ekonomickej situácii cestovné kancelárie hlásia o rezerváciu pobytov veľký záujem. Niektoré majú dokonca predaje až o tretinu vyššie ako v rovnakom období takto pred rokom.

image

Sotákovci majú na dohľad veľkú otočku. Efekt prináša Šefčovičovo kladivo na lacný dovoz aj lacnejšie energie

Našincov od nákupu neodrádza ani vyššia cena. Tá stúpla len mierne, konečnú sumu však zvýšujú aj poplatky za doplnkové služby, ktoré v porovnaní s vlaňajškom zdraželi o čosi výraznejšie.

V článku sa ešte dočítate:

    • Kde sa dovolenkárom cestovanie predraží.
    • O ktoré destinácie je zvýšený záujem.
    • Cestovka jednu lokalitu musela škrtnúť – dôvodom je cenová dostupnosť.

Dostupné pre predplatiteľov

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. jún 2026 10:44