Komisár pre deti Jozef Mikloško. FOTO: TASR/Veronika Mihaliková
StoryEditor

Komisár pre deti s firmami hovoril o zamestnávaní ľudí zo znevýhodnených skupín

16.10.2025, 23:10
Autor:
TASRTASR

Sociálno-ekonomické fórum sa v Rimavskej Sobote konalo pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti chudobe.

V Rimavskej Sobote sa vo štvrtok konalo sociálno-ekonomické fórum s názvom Zamestnanosť rodičov ako najlepšia cesta detí z chudoby. Komisár pre deti Jozef Mikloško, zamestnávatelia a ďalšie subjekty na stretnutí hovorili o zamestnávaní ľudí zo znevýhodneného prostredia. Informovala o tom Iveta Adamová z Úradu komisára pre deti.

Sociálno-ekonomické fórum sa v Rimavskej Sobote konalo pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti chudobe. Komisár pre deti, zamestnávatelia a takisto predstavitelia neziskových organizácií či verejnej správy hovorili o príkladoch dobrej praxe zamestnávania znevýhodnených a ohrozených skupín.

Na fóre sa diskutovalo aj o možnostiach širšieho uplatnenia ľudí zo znevýhodneného prostredia či o tom, ako vytvárať pracovné príležitosti pre rodičov z nízkopríjmových rodín. „Najlepšia pomoc dieťaťu je pomoc jeho rodine. Zamestnanosť je kľúčové riešenie pre to, aby sa generačná chudoba preťala,“ skonštatoval Mikloško.

Podnikatelia podľa komisára pre deti na stretnutí diskutovali o rôznych riešeniach vedúcich k zamestnanosti rodičov. Ako spíkri sa na podujatí predstavil napríklad podnikateľ Milan Fiľo, predseda Klubu 500 Vladimír Soták či viceprezident US Steel a prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga.

01 - Modified: 2025-09-23 20:16:38 - Feat.: 1 - Title: Komisár pre deti a aktivistka poukázali na riziko pri surogátnom materstve
01 - Modified: 2025-12-01 15:30:00 - Feat.: - Title: Etiku pri AI nerieši takmer tretina našich firiem. Zanedbávajú ju najmä manažéri menších spoločností 02 - Modified: 2025-11-25 12:57:06 - Feat.: - Title: Prestaňte hovoriť, že sú ľudia leniví, odkazuje šéfka nemeckých odborov. Firmy žiada, aby neodchádzali 03 - Modified: 2025-11-04 09:54:12 - Feat.: - Title: Mikloško ocenil veto prezidenta k zákonu o hazarde, varuje pred ohrozením detí 04 - Modified: 2025-10-13 22:00:00 - Feat.: - Title: Duálne vzdelávanie ťahá východ, Bratislava zaostáva. Kvalitných ľudí si musíme vychovať, hovorí šéf firmy 05 - Modified: 2025-10-08 08:06:36 - Feat.: - Title: V septembri sa v úpadku ocitlo 33 firiem, štátu dlžia vyše 30 miliónov eur
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 21:54