Na snímke prezident Peter Pellegrini. FOTO: TASR/Veronika Mihaliková
StoryEditor

Pellegrini je pripravený podpísať pozitívne zmeny týkajúce sa transakčnej dane

26.05.2025, 20:58
Autor:
TASRTASR

SNS navrhuje oslobodenie živnostníkov a firiem s obratom do stotisíc eur od transakčnej dane. O návrhu Andreja Danka by mal parlament rokovať v prvom čítaní na nadchádzajúcej schôdzi.

Prezident Peter Pellegrini je pripravený podpísať akúkoľvek pozitívnu zmenu týkajúcu sa zjednodušenia transakčnej dane alebo oslobodenia časti subjektov od jej platenia. Prezident to uviedol v pondelok s tým, že vníma napätie, ktoré transakčná daň vyvoláva.

„Osobne som sa kriticky vyjadril, že pre mňa ako ekonóma nedáva základnú elementárnu ekonomickú logiku táto daň. Za mňa ako prezidenta môžem povedať, že som pripravený podpísať akúkoľvek pozitívnu zmenu, ktorá sa bude týkať buď zjednodušenia transakčnej dane alebo oslobodenia časti subjektov od jej platenia,“ uviedol Pellegrini.

image

Danko na rokovaní Kamenického nepresvedčil. Hovorí o divokej karte pre poslancov pri transakčnej dani

Dodal, že s predsedom koaličnej SNS Andrejom Dankom zatiaľ o jeho návrhoch na zmenu transakčnej dane nehovoril. „Zatiaľ nemám podrobnejšie informácie a nechcem predbiehať,“ doplnil prezident.

SNS navrhuje oslobodenie živnostníkov a firiem s obratom do stotisíc eur od transakčnej dane. O návrhu Andreja Danka by mal parlament rokovať v prvom čítaní na nadchádzajúcej schôdzi.

01 - Modified: 2025-11-08 23:00:00 - Feat.: - Title: Výroky politikov: Fico hovoril o smrteľnom súboji, opozícia vyzvala na reštart Slovenska 02 - Modified: 2025-11-07 11:29:34 - Feat.: - Title: Pellegrini volá po podpore slovenského rybného hospodárstva. Nekupujte zo zahraničia, vyzýva Slovákov 03 - Modified: 2025-11-06 13:42:28 - Feat.: - Title: Pellegrini vymenoval 31 nových vysokoškolských profesorov 04 - Modified: 2025-11-06 12:28:47 - Feat.: - Title: HNClub: Pellegrini povedal, čo mu najviac prekáža na konsolidácii. Pomenoval najväčšiu pliagu krajiny 05 - Modified: 2025-11-05 15:46:06 - Feat.: - Title: Pellegrini podpísal balík školských zákonov
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
09. november 2025 06:00