Na snímke nový minister cestovného ruchu a športu SR Rudolf Huliak FOTO: TASR
StoryEditor

Minister Huliak prijal veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky, rokovali o spolupráci v cestovnom ruchu a športe

21.03.2025, 19:18
Autor:
TASRTASR

Obaja vyjadrili záujem o obnovenie a posilnenie vzájomných vzťahov a aktivít v tomto odvetví.

Minister cestovného ruchu a športu SR Rudolf Huliak v piatok prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky na Slovensku, J. E. Cai Ge. Hlavnou témou rokovaní bola bilaterálna spolupráca v oblasti cestovného ruchu a športu medzi Slovenskou republikou a Čínskou ľudovou republikou.

Minister Huliak a veľvyslanec Cai Ge sa zhodli na tom, že aktivity a rozvoj spolupráce medzi oboma krajinami v oblasti cestovného ruchu boli v posledných rokoch utlmené, najmä v dôsledku pandémie COVID-19.

image

Huliak odvolal celé vedenie Tiposu

Obaja vyjadrili záujem o obnovenie a posilnenie vzájomných vzťahov a aktivít v tomto odvetví. "Slovensko má čo ponúknuť čínskym turistom – od nádhernej prírody, historických pamiatok, až po jedinečné kúpeľníctvo. Rokovania s pánom veľvyslancom potvrdili, že existuje priestor na rozšírenie spolupráce a Slovensko môže byť atraktívnou destináciou pre čínskych návštevníkov. Našou ambíciou je dostať Slovensko do portfólia čínskych touroperátorov a zintenzívniť marketingové aktivity na čínskom trhu," uviedol minister Huliak.

image

Migaľ a Huliak budú nezávislí nominanti. Je to cena za obnovenie vládnej väčšiny, tvrdí Fico

Hoci Čína momentálne nepatrí medzi prioritné trhy, minister Huliak zdôraznil jej potenciál a vyjadril záujem o dôkladnú analýzu čínskeho trhu, s cieľom identifikovať cieľové segmenty a skupiny obyvateľstva pre marketingové aktivity. Rudolf Huliak a veľvyslanec Cai Ge diskutovali aj o možnom prehĺbení spolupráce v športovej oblasti, najmä v oblastiach výmeny skúseností, tréningových programov a mládežníckeho športu.

"Čína je športová veľmoc, a preto máme záujem o výmenu tréningových metodík a skúseností najmä v stolnom tenise, gymnastike, vzpieraní či plávaní. Zároveň by sme chceli otvoriť priestor na spoluprácu v kolektívnych športoch, ako sú basketbal a futbal. Verím, že vzájomná výmena skúseností môže byť prínosná pre obe krajiny," doplnil minister.

Veľvyslanec Cai Ge ocenil otvorenosť a iniciatívu ministra Huliaka a vyjadril záujem o ďalšie rokovania a konkrétne kroky na posilnenie spolupráce medzi oboma krajinami.

01 - Modified: 2025-03-22 06:49:19 - Feat.: 0 - Title: Víkendové diskusie: O voľbe šéfa parlamentu, či Kotlárovej tajomnej analýze pandémie 02 - Modified: 2025-03-21 11:15:47 - Feat.: 1 - Title: Migaľ verí, že pri športových zákonoch nájdu konsenzus 03 - Modified: 2025-03-19 19:06:11 - Feat.: 1 - Title: Migaľ a Huliak budú nezávislí nominanti. Je to cena za obnovenie vládnej väčšiny, tvrdí Fico 04 - Modified: 2025-03-19 18:03:04 - Feat.: 1 - Title: Keby boli všetci ako Migaľ so Šalitrošom, akákoľvek koalícia sa do hodiny rozsype 05 - Modified: 2025-03-19 12:31:02 - Feat.: 1 - Title: Kaliňák považuje za dôležité, aby noví členovia vlády mali výsledky
01 - Modified: 2025-12-04 10:22:46 - Feat.: - Title: Macron vyzval Čínu, aby podporila mierové úsilie na ukončenie vojny na Ukrajine 02 - Modified: 2025-12-04 09:39:18 - Feat.: - Title: Čína sa snaží zefektívniť vydávanie licencií na vývoz vzácnych zemín 03 - Modified: 2025-12-04 05:45:21 - Feat.: - Title: Macron v Pekingu rokoval o obchodných vzťahoch i Ukrajine. Spolupráca je rozhodujúca, vraví 04 - Modified: 2025-12-03 13:19:37 - Feat.: - Title: Čína vyšetruje továreň, ktorá údajne vyrába erotické bábiky s detským vzhľadom 05 - Modified: 2025-12-03 10:37:31 - Feat.: - Title: Macron pricestoval do Pekingu, rokovať tam bude aj o aspektoch vojny na Ukrajine
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 19:59