Ilustračná fotografia. FOTO TASR/Milan Kapusta
StoryEditor

Rokovanie o zvyšovaní platov zdravotníkov sa presunie z pondelka na iný deň

12.08.2022, 19:20
Autor:
TASRTASR

Visolajský ozrejmil, že lekárski odborári v piatok od vlády nedostali dva sľúbené varianty návrhov k zvyšovaniu platov zdravotníkov.

Termín rokovania o zvyšovaní platov zdravotníkov na Úrade vlády Slovenskej republiky sa presunie z pondelka 15. 8. na neskorší dátum. Potvrdili to z úradu vlády aj z ministerstva zdravotníctva. Podľa šéfa Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského by sa stretnutie malo uskutočniť koncom budúceho týždňa.

"Po spoločnej dohode s Úradom vlády Slovenskej republiky a rezortom financií sa plánované stretnutie týkajúce sa zvyšovania platov zdravotníckych pracovníkov, ktoré malo byť v pondelok, presúva," uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Petra Lániková. Dodala, že o presnom termíne v rámci budúceho týždňa bude rezort partnerov a verejnosť včas informovať.

image

Počty útokov v nemocniciach stúpajú. Zdravotníci denne bojujú s vulgárnymi pacientmi

Visolajský ozrejmil, že lekárski odborári v piatok od vlády nedostali dva sľúbené varianty návrhov k zvyšovaniu platov zdravotníkov. "Boli sme informovaní, že ministerstvo zdravotníctva ešte potrebuje čas na analýzu návrhov, ktoré ešte nie sú sfinalizované, a preto sa rokovanie posunie na koniec budúceho týždňa," uviedol.

image

Myslím si, že záujem o novú pozíciu školského zdravotníka medzi sestrami bude

Na Úrade vlády Slovenskej republiky sa v utorok 9. 8. uskutočnilo už druhé rokovanie týkajúce sa zvyšovania platov zdravotníkov. Zúčastnili sa na ňom premiér Eduard Heger (OĽANO), zástupcovia ministerstiev financií a zdravotníctva, lekárske a sesterské odbory. Konkrétny návrh rastu platov lekárov a sestier ich zástupcovia nedostali, rokovania mali pokračovať v pondelok.

01 - Modified: 2022-08-12 09:50:23 - Feat.: 0 - Title: Myslím si, že záujem o novú pozíciu školského zdravotníka medzi sestrami bude 02 - Modified: 2022-08-11 07:06:31 - Feat.: 0 - Title: Zdravotníka dostane iba minimum škôl 03 - Modified: 2022-08-02 14:30:05 - Feat.: 1 - Title: Počty útokov v nemocniciach stúpajú. Zdravotníci denne bojujú s vulgárnymi pacientmi
01 - Modified: 2025-12-05 14:00:00 - Feat.: - Title: Stovky odborníkov čakajú v „čakárni”. Zmeňme to 02 - Modified: 2025-12-05 19:34:48 - Feat.: - Title: Mzdy na Slovensku nerástli najrýchlejšie tam, kde by ste čakali. Kto berie prvenstvo? 03 - Modified: 2025-11-28 08:26:59 - Feat.: - Title: Slovákom berie štát zo mzdy výrazne viac, než Čechom. Tu sú dôvody (plus príklady a prepočty) 04 - Modified: 2025-11-22 13:56:00 - Feat.: - Title: Danko si nevie predstaviť vstúpiť na úrad vlády, pokiaľ bude Lajčák na poste 05 - Modified: 2025-11-19 11:15:17 - Feat.: - Title: Vláda zvažuje, že podá žalobu voči Európskej únii. Fico: Zastavenie plynu nás mimoriadne poškodzuje
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
06. december 2025 10:08