StoryEditor

Piati Kostaričania aj schránky na Cypre. Pozrite sa, kto vlastní Váhostav

26.03.2015, 22:46
Autor:
pebpeb

Za Váhostavom, ktorý preplatí malým dodávateľom len 15 percent svojich záväzkov, sa skrýva rozsiahla spleť firiem, ale dokonca aj fyzických osôb. Celú vlastnícku štruktúru odhalila na svojom Facebooku neziskovka Transparency International Slovensko.

Na vrchole schémy figurujú slovenské firmy, v ktorých pôsobí podnikateľ Juraj Široký. V širokej vetve sú aj firmy z Nového Zélandu, cyperské schránky a takisto aj piati Kostaričania.

"Ak ste poctivý podnikateľ, nech aj milionár, nemáte dôvod skrývať svoje vlastníctvo po schránkových firmách. Nie je hanbou, ak biznis niekedy nevyjde a skončí trebárs aj konkurzom, ale je nehorázne nastaviť si firemnú štruktúru tak, že podfuky s obchodnými partnermi sa robia veľmi ľahko," píše Transparency na Facebooku.

Mimovládna organizácia dodáva, že podobne komplikovanú štruktúru majú aj ďalšie firmy v Širokého impériu. Plastiku Nitra či Chemolak Smolenice opäť spoluvlastnia tie novozélandské schránky, softvérovú firmu bit-Studio zase schránka v Londýne. 

 

01 - Modified: 2007-04-24 10:12:21 - Feat.: 0 - Title: Marek Odrobina: Aj právnik je len človek
01 - Modified: 2025-09-13 17:02:41 - Feat.: - Title: Váhostav stúpa v rebríčku stavbárov, predbehol aj konkurenta. Budovať chce poslednú časť diaľnice do Košíc 02 - Modified: 2025-05-29 10:47:15 - Feat.: - Title: Štát potvrdil víťaza problémovej diaľnice na severe Slovenska. Visí nad ňou šibeničný termín 03 - Modified: 2025-05-19 14:38:35 - Feat.: - Title: Boj Váhostavu s Doprastavom o diaľnicu na severe pokračuje. Štát musí pre výhrady znovu posúdiť víťaznú ponuku 04 - Modified: 2025-04-03 11:47:50 - Feat.: - Title: Komplikácie v tendri na severnú diaľnicu: kontrolóri rozhodli, diaľničiarom dali 60 dní na opravu 05 - Modified: 2025-04-04 13:56:43 - Feat.: - Title: Za každý jeden kilometer 35 miliónov eur. Jednu z najdrahších diaľnic na Slovensku má stavať Váhostav
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
06. december 2025 02:14