StoryEditor

Šéf top siete hotelov pre HN: Museli sme sa zbaviť tretiny ľudí

09.02.2021, 23:00
V niektorých našich hoteloch sme od októbra dotáciu na mzdy nedostali. V tejto situácii je nemožné si vypočítať nič na najbližšie tri mesiace, hovorí generálny riaditeľ a predseda Predstavenstva Best Hotel Properties Branislav Babík.

Rok 2020 začal pre cestovný ruch sľubne. Ako ste prvé dva mesiace do príchodu korony prežívali vy?
Vo všetkých piatich hoteloch sme mali potvrdené veľmi zaujímavé podujatia na prvý polrok. V Grand Hoteli River Park na nábreží Dunaja sme postavili novú terasu k reštaurácii Riverbank, v hoteli Sheraton Bratislava sme pripravovali obnovenie hotelových izieb a verejných priestorov. Hotel mal v pláne osláviť aj 10. výročie svojho otvorenia. V sieti hotelových spa Zion Spa sme plánovali priniesť nové koncepty terapií a wellness.

V tom čase sa už koronavírus šíril z Číny. Neznepokojovalo vás to?
Na prestížnych zahraničných hotelových konferenciách týkajúcich sa stredoeurópskeho regiónu, ktoré sa konali ešte v januári, nepadla ani zmienka o blížiacej sa katastrofe pre tento biznis naprieč celou hotelovou Európou.

Pod BHP patrí na Slovensku päť hotelov, ktoré ste v polovici marca museli zatvoriť. Ako ste to manažérsky zvládli?
V tíme BHP máme špecialistov na krízový manažment a naše reakcie boli rýchle nielen na Slovensku, ale tiež v hoteloch, ktoré manažujeme v Londýne a v Moskve.

Pred pandémiou ste prijali nových zamestnancov a neskôr ste ich počty museli zredukovať.
Počas prvej vlny sme sa sústredili na optimalizáciu počtu zamestnancov. Nepredlžovali sme pracovné pomery, ktoré boli uzavreté na určitý čas, a zrušili sme miesta zamestnancov pracujúcich na dohody. Ostatní zostali doma v režime „prekážka v práci“. Naše odvetvie malo také nejasné vyhliadky do budúcnosti, že mnohí zamestnanci si museli nájsť prácu mimo odvetvia. Snažili sme sa, aby sa prepúšťanie týkalo čo najmenej zamestnancov, a to takých, o ktorých sme vedeli, že po znovuotvorení hotelov budú tieto pozície nadbytočné.

Koľko ich napokon ostalo?
Ich počet sa týmito zmenami znížil o...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-06-09 22:00:00 - Feat.: - Title: Projektant Matúš Uhlík: Most má pre mňa aj duchovný rozmer 02 - Modified: 2023-06-09 22:00:00 - Feat.: - Title: Rozdelenie majetku po rozvode: máte nárok na podiel vo firme alebo odmietnutie dlhov? (rozhovor s notárkou) 03 - Modified: 2023-06-09 09:58:25 - Feat.: - Title: Mnohí sa ma pýtajú, čo sa to Ficovi stalo. Už ma unavuje vysvetľovať to, tvrdí pre HN minister Wlachovský 04 - Modified: 2023-06-08 09:21:57 - Feat.: - Title: Ukrajinská vicepremiérka pre HN: Vo vojne proti Rusom musíme zvíťaziť, je to dôležité aj pre prežitie Európy 05 - Modified: 2023-06-07 22:00:00 - Feat.: - Title: Bábätko nesmie spať na bruchu, ani s rodičmi. A perina či hračky do postieľky nepatria, tvrdí lekárka
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
10. jún 2023 23:01