TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Sulík predstavil Plán obnovy podľa SaS. Je to najviac vypracovaný dokument na trhu, tvrdí

04.12.2020, 11:56
Autor:
domadoma
Plán pripravil tím okolo Eugena Jurzycu. Ten hovorí, že peniaze od EÚ môžu byť pre Slovensko spásou ale aj veľkým prekliatím. 

SaS dnes predstavila svoju verziu plánu obnovy na využite takmer šiestich miliónov od Európskej únie

Svoju verziu už dávnejšie zverejnilo aj ministerstvo financií. o ktorom minister financií Eduard Heger povedal, že nás môže katapultovať do vyššej kvality života.

Verzia SaS je však podľa predsedu strany a ministra hospodárstva Richarda Sulíka "najviac vypracovaný dokument, ktorý bol zverejnený, ktorý sa nachádza na trhu," povedal to na dnešnom brífingu. 

Kým doteraz sa hovorilo o sume približne 5,84 miliardy eur, Sulíkova verzia počíta s reformami, na ktoré by bolo od EÚ potrebných až 7,8 miliardy eur. Je to podľa neho preto, aby vyjednávači mali priestor na dohadovanie.

"Plán obnovy a odolnosti SaS je základný pozičný dokument našej strany, tu sa dozviete, čo sa budeme snažiť pretláčať do spoločného dokumentu, aké sú naše priority a aké sú naše hodnoty," povedal Sulík.

Plán pripravil tím okolo Eugena Jurzycu (SaS). Ten hovorí, že peniaze od EÚ môžu byť pre Slovensko spásou ale aj veľkým prekliatím. 

"Hrozí, že ak tieto peniaze nebudú využité dobre, že sa podporia zombie firmy a projekty, ktoré nemajú čo robiť v ekonomike a vytláčajú zdravé projekty," povedal.

"Preto sme v programe kládli obrovský dôraz na efektívnosť, aby z tých peňazí z každého eura dostal občan čo najviac," dodal.

Medzi "srdcovky" z pripraveného dokumentu zaradil Jurzyca súťaž o najlacnejšie zníženie emisií skleníkových plynov, keďže jednou z podmienkou čerpania peňazí je aj zameranie na zelenú ekonomiku. 

"Som rád, že v tomto dokumente sa nachádza aj moja srdcovka, odvodový bonus," dodal Sulík. 

Celý dokument si môžete prečítať tu: 

Plan Obnovy a Odolnosti SaS by hnky on Scribd

01 - Modified: 2023-09-27 17:39:52 - Feat.: - Title: Sulík bol v minulosti proti zákonu o lobingu, dnes už je v názore zmierlivejší a jeho schválenie by zvažoval 02 - Modified: 2023-09-26 15:12:10 - Feat.: - Title: OĽANO podalo trestné oznámenie na Haščáka pre podozrenia z podplácania 03 - Modified: 2023-09-26 14:39:33 - Feat.: - Title: Haščák vracia úder: Matovič ma pred rokom pozval na stretnutie. Sulík komunikáciu priznal 04 - Modified: 2023-09-25 14:50:21 - Feat.: - Title: Matovičovou pracovnou metódou je zastrašovanie a vydieranie, tvrdí odborník. Koho nový spor poškodí? 05 - Modified: 2023-09-25 11:50:30 - Feat.: - Title: Sulík ignoroval miliardovú čínsku investíciu oveľa väčšiu ako Volvo, tvrdí Matovič. Získali ju Maďari
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
30. september 2023 08:54