NBA: Memphis narazí na Dallas, Clippers čaká Denver

19.04.2006, 12:03

Vo všetkých piatich utorňajších stretnutiach zámorskej basketbalovej NBA, ktoré boli z väčšej časti poznačené neúčasťou najväčších osobností tímov, sa z víťazstiev tešili domáce mužstvá. V Memphise sa stretli súperi bojujúci o piatu priečku v Západnej konferencii, domáci zdolali Los Angeles Clippers 101:95 a v play off tak na nich čaká silný Dallas. Naopak hostia nastúpia proti nie tak silnému Denveru a navyše budú mať pre lepšiu bilanciu aj výhodu domáceho prostredia. "Bol to bizardný zápas, viac o tom nebudem hovoriť," povedal krídelník domácich Shane Battier. Grizzlies bez Paua Gasola viedli počas duelu aj o 17 bodov, Clippers znížili na rozdiel troch, no nakoniec výsledok otočiť nedokázali. Za hostí nenastúpili tiež dvaja hráči základnej päťky Sam Cassell a Chris Kaman.
Dôležitú výhru v boji o piate miesto na Východe si pripísali hráči Washingtonu. Jedného zo svojich konkurentov Milwaukee zdolali 116:103. Piaty tím Západnej konferencie sa vo vyraďovacích bojoch stretne s Clevelandom, čo je asi najprijateľnejší súper. Wizards stačí na potvrdenie tohto umiestnenia vyhrať v Detroite, ktorému už o nič nejde, pomôcť im môže aj domáca prehra Chicaga s Torontom. Samotný duel bol streleckým súbojom Gilberta Arenasa s Michaelom Reddom, ktorý skončil nerozhodne (43:43), no spoluhráči viac pomohli domácemu ostrostrelcovi.
V zápase, kde už o nič nešlo, triumfovala Philadelphia bez Allena Iversona a Chrisa Webbera nad New Jersey 91:88. Obe hviezdy Sixers, ktoré nehrali pre zranenia, prišli do arény až tesne pred úvodným rozskokom a počas súboja nesedeli spolu s tímom na lavičke, za čo ich čaká pokuta. "Nahnevalo ma to. Teraz vyzerám, ako keby som to tu nemal pod kontrolou. Necítim sa dobre, nie len kvôli sebe, ale aj kvôli celému klubu. Dám to obom pocítiť a viac sa to opakovať určite nebude," povedal nespokojný tréner Maurice Cheeks. Z hostí odpočívali Jason Kidd a Richard Jefferson a domáci to dokázali dokonale využiť.
Ani duel medzi Atlantou a Miami už nebol pre ani jedno družstvo podstatný. Kormidelník hostí nechal oddychovať Dwyana Wadea i Shaquilla O´Neala, čo Hawks využili na víťaznú rozlúčku s domácimi fanúšikmi.
V poslednom utorňajšom zápase Sacramento potvrdilo úlohu favorita a zdolalo Seattle 111:105. Týmto víťazstvom dostali Kings pod tlak LA Lakers, ktorí musia na zabezpečenie siedmej priečky na Západe vyhrať v stredu v New Orleans.

Výsledky - utorok :
Washington - Milwaukee 116:103
Najviac bodov: Arenas 43, Jamison 28, C. Butler 22 - Redd 43, Ford 26, Simmons 20, štvrtiny: 20:23, 34:20, 33:39, 29:21, 19 588 divákov

Philadelphia - New Jersey 91:88
Najviac bodov: Iguodala 27, W. Green 14, S. Hunter 10 - L. Murray 19, V. Carter 16, Nachbar 14, štvrtiny: 14:29, 23:14, 30:22, 24:23, 19 171 divákov

Atlanta - Miami 103:100
Najviac bodov: Pachulia 18, A. Harrington 17, Maurice Williams 16 - D. Wright 19, Kapono 16, Walker 14, štvrtiny: 28:28, 24:25, 26:25, 25:22, 19 718 divákov

Memphis - Los Angeles Clippers 101:95
Najviac bodov: Tsakalidis 18, L. Wright 17, B. Jackson 15 - Singleton 23, Brand 17, McCarty 12, štvrtiny: 18:15, 33:18, 25:32, 25:30, 17 214 divákov

Sacramento - Seattle 111:105
Najviac bodov: Wells 23, Bibby 21, Kenny Thomas 17 (18 doskokov) - R. Allen 26, Collison 20 (11 doskokov), Lewis 20, štvrtiny: 28:21, 32:33, 26:35, 25:16, 17 317 divákov

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
09. máj 2024 22:11