StoryEditor

Tieto veci s autom v zime určite nerobte. Vyhnete sa zbytočným drahým problémom

31.01.2022, 10:45
Pozrite si niekoľko užitočných tipov, čomu sa v rámci užívania auta počas aktuálnej zimnej sezóny vyhnúť a ušetriť si tak nemalé problémy i financie.

Pri pneumatikách by rozhodne starostlivosť o vozidlo počas zimnej sezóny nemala končiť. Tejto téme sme sa už nedávno venovali v samostatnom článku, kde sme rozoberali, čo by ste pri údržbe v zime nemali podceňovať. V opačnom prípade si môže vozidlo vypýtať nemalú daň v tom najmenej vhodnom momente, kedy to najmenej čakáte. ​

Posledné dni ukázali, že príroda vie byť nemilosrdná a na cestách vodičom pripraviť doslova biele peklo. Silný vietor a výdatné sneženie zasiahlo mnohé oblasti Slovenska, komplikovalo dopravu a keďže do jari je ešte času dosť, môže bohatá snehová nádielka spadnúť aj na nižšie položené územia. 

Samozrejme, v týchto dňoch by už automobil mal byť nepochybne obutý na zimných alebo celoročných pneumatikách (v prípade sporadickej jazdy, najmä v meste a v oblastiach bez snehu), no k problémom môže prispieť okrem nepriaznivých poveternostných podmienok aj ľudský faktor.

​V galérii vyššie vám preto prinášame osem stručných najčastejších chýb či zlozvykov mnohých vodičov, ktoré vám môžu spôsobiť nepríjemnosti či zbytočne nemalé finančné výdavky pri využívaní auta v zime. Pozornosť si zaslúži nielen spôsob odstraňovania námrazy z okien, ale taktiež otváranie dverí v mrazivých dňoch, nevhodná aktivácia stieračov alebo využívanie až príliš veľkého množstva komfortných spotrebičov.

Tie potom môžu byť dôvodom, že na krátkej trasy v meste batériu doslova vyžmýkate a po odstavené auta na dlhšiu dobu už následne nenaštartujete. To je len zlomok toho, čo vás v zime môže pri používaní, respektíve nesprávnom používaní auta potrápiť. Našli ste sa v niektorom bode? Radšej sa týmto úkonom vyhnite, ak si nechcete spôsobiť zbytočné starosti a čas i peniaze strácať v servise.

01 - Modified: 2023-06-01 13:25:08 - Feat.: - Title: Chcete ochrániť svoj majetok? Advokát prináša 10 rád pre rodinné firmy, na čo si dať pozor 02 - Modified: 2023-06-01 12:46:16 - Feat.: - Title: Číňania vyrábajú autá pre Putina. V Nemecku aj napriek tomu dostávajú dotácie 03 - Modified: 2023-06-01 10:12:06 - Feat.: - Title: Tesla vás môže zabiť a v automobilke o tom dobre vedia, potvrdzuje veľký únik informácií​ 04 - Modified: 2023-05-30 14:28:02 - Feat.: - Title: Niektorí vodiči ich ignorujú alebo nepoznajú. Naozaj ovládate pravidlá jazdy na diaľnici? 05 - Modified: 2023-05-31 10:35:00 - Feat.: - Title: Peklo za volantom? Toto sú najčastejšie dôvody, prečo klimatizácia v aute nefunguje
menuLevel = 2, menuRoute = auto/servis, menuAlias = servis, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
02. jún 2023 00:19