StoryEditor

Nákupné šialenstvo vrcholí. Toto pravidlo však na parkoviskách vodiči ignorujú

16.12.2021, 10:20
Zanedbanie jedného zo základných pravidiel cestnej premávky sa môže na preplnených parkoviskách obchodov podpísať na zbytočných ťukancoch. Ako sa im vyhnúť v stresovom období?

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami zažívajú nákupné centrá a obchodné domy obrovský nával zákazníkov, ktorí ešte do poslednej chvíle budú zháňať darčeky pre obdarovanie svojich blízkych.

Počty ľudí v centrách sa síce zredukovali zavedením prísnych epidemických opatrení, avšak stále ide o masívny nápor - v mnohých prípadoch sa totiž v priestoroch nachádzajú i potraviny alebo iné obchody so základnými potrebami, kde majú povolený vstup i neočkované osoby.

Parkoviská sa teda plnia stovkami vozidiel, niekedy dokonca návštevnosť presahuje kapacity parkovacích miest a tak sa vodiči uchyľujú z odstaveniu auta aj na nebezpečných, na to neurčených alebo dokonca zakázaných miestach.

Občas ide jednoducho o zúfalosť a nemožnosť nájsť bežné miesto na parkovanie, inokedy je to skôr drzosť a arogancia zo strany vodiča. Napríklad, ak obsadí miesto určené pre osoby ZŤP.  Ani v jednom prípade však nemá právo ohrozovať alebo obmedzovať ostatných účastníkov cestnej premávky.

Spolu s narastajúcim stresom a míňajúcimi sa dňami na zaobstaranie potrieb či darčekov, sa môžu vodiči zároveň pod tlakom dopúšťať chýb alebo priestupkov, ktoré nemusia skončiť iba pokutou pri odhalení políciou, ale často si to odnesú plechy áut a riešenie škodovej udalosti alebo nehody vám zbytočne ukrojí množstvo času alebo financií. Stačí pritom byť ostražitý, spomaliť a dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky.

Pozor na prednosť sprava 

Asi najčastejším prehreškom vodičov vo vianočnom strese a sviatočnom období je zabúdani...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-05-29 19:51:32 - Feat.: - Title: Medzi obeťami nehody na jazere Lago Maggiore boli dvaja Taliani a Izraelčan 02 - Modified: 2023-05-29 15:50:02 - Feat.: - Title: Elon Musk by mal tento týždeň navštíviť Čínu. Peking chce prilákať investície 03 - Modified: 2023-05-29 12:08:02 - Feat.: - Title: Na slovenských cestách pribudla nová dopravná značka. Mala by prevychovať vodičov 04 - Modified: 2023-05-29 09:23:13 - Feat.: - Title: Nepochopiteľný krok Tesly. Jej zákazníci už hromadne rušia objednávky, konkurenti sa tešia 05 - Modified: 2023-05-27 07:34:31 - Feat.: - Title: Po zrážke s autom pri obci Zemplínske Kopčany prišli o život dve deti
menuLevel = 2, menuRoute = auto/servis, menuAlias = servis, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
30. máj 2023 07:15