StoryEditor

Od herných konzol po vozidlá. Honda a Sony budú spoločne vyrábať elektromobily

08.03.2022, 12:48
Autor:
ČTKČTK
Dvojica japonských gigantov sa spojí pre výrobu plne elektrických batériových vozidiel. Úlohy majú jasne rozdelené.

Dve veľké japonské spoločnosti spájajú svoje sily kvôli spoločnej výrobe elektromobilov. Výrobca elektroniky Sony Group sa dohodol so známou automobilkou Honda Motor na vytvorení spoločného podniku, ktorý má do roku 2025 začať predávať elektromobily.

Firmy majú v pláne spojiť odborné znalosti automobilovej firmy Honda v oblasti vývoja mobility, technológií a predaja s odbornými znalosťami technologickej značky Sony v zobrazovaní, telekomunikáciách, sieťach a zábave.

Spojenie tradične odlišných výrobných podnikov je však pre Japonsko veľmi neobvyklé. V čase plne elektrických batériových vozidiel, ktoré nemajú spaľovacie motory ale upriamujú sa výhradne na komplikovanú elektroniku, však dáva zmysel, upozornila agentúra AP.

Spoločný podnik má vozidlá vyvíjať a navrhovať. Pri výrobe využije závod spoločnosti Honda, pričom Sony, ktorá okrem iného vyrába hernú konzolu PlayStation a vlastní filmové i nahrávacie spoločnosti, bude vyvíjať platformu pre služby mobility.

Sony ešte v januári zverejnilo video, v ktorom zobrazuje testovanie prototypu Vision-S 01 na verejných komunikáciách:

Honda už má vlastný program výroby elektromobilov v spolupráci s americkým výrobcom General Motors, s ktorým zdieľajú platformy pre elektromobily v Severnej Amerike. Podnik so Sony má byť však samostatný.

Sony pred dvoma rokmi na veľtrhu elektroniky CES v Las Vegas predstavil i svoj vlastný koncept elektromobilu budúcnosti. Firma sa dlho usilovala o nájdenie partnera na výrobu áut a zdá sa, že teraz sa jej to konečne podarilo.

Sony Vision-S 02 Sony

​​Na svojom webe Sony dokonca ukazuje víziu v podobe dvojice modelov Vision-S 01 a Vision-S 02, keď jeden spadá do segmentu sedanov/limuzín a druhý do populárnych SUV.

Podnik firiem Sony a Honda zostane otvorený aj pre prípadných ďalších záujemcov. Obe firmy tiež nevylúčili v budúcnosti uvedenie spoločného podniku na burzu. Finančné podrobnosti spojenia neboli zverejnené, napísala agentúra Reuters.

01 - Modified: 2023-03-20 12:28:37 - Feat.: - Title: Legendy, ktoré jazdili aj po našich cestách. Spoznáte v kvíze ikonické autá 90. rokov? 02 - Modified: 2023-03-20 14:23:58 - Feat.: - Title: Veľké rokovania v Bruseli o konci spaľovákov: Slovensko neuvážene otočilo, hovorí pre HN Budajov tajomník 03 - Modified: 2023-03-17 23:00:00 - Feat.: - Title: Elektromobil pod 20-tisíc eur príde do troch rokov, tvrdí šéf VW dohliadajúci na Škodu 04 - Modified: 2023-03-19 11:00:00 - Feat.: - Title: Honda má jeden z najlepšie jazdiacich hybridov. Nedostatkom sa však nevyhol 05 - Modified: 2023-03-17 10:31:40 - Feat.: - Title: Cítite sa ako automobilový expert? Tento kvíz bude pre vás poriadne náročná skúška
menuLevel = 2, menuRoute = auto/automobilky, menuAlias = automobilky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
21. marec 2023 03:46