Lotus
StoryEditor

Opel Francúzom nestačí. PSA chce odkúpiť aj automobilku Proton s Lotusom

23.02.2017, 11:00
Automobilka Proton je momentálne na predaj. Záujem o kúpu má hlavne francúzska skupina PSA.

Nedávno sa objavili informácie o plánovaní možného prevzatia automobilky Opel francúzskou automobilovou skupinou PSA. Zaujímajú sa však aj o ďalšiu značku.

Podľa agentúry DPA sa skupina PSA zaujíma aj o kúpu automobilky Proton. Tá tiež vlastní Lotus, ktorý je britským výrobcom športových áut. Nedá sa tu ale očakávať skoré rozhodnutie.

Podľa francúzskeho portálu Les Echos by mal mať záujem o Lotus aj čínsky koncern Geely, ktorý má pod svojimi krídlami napríklad Volvo. Automobilka Proton dlhodobo vykazuje straty, pomôcť by tomu mohol plán skupiny PSA.

Tá chce v Malajzii vybudovať novú továreň. Tým má pribudnúť približne desať tisíc pracovných miest a stúpnuť produkcia. Za cieľ si určuje zvýšiť výrobnú kapacitu zo súčasných 150 tisíc až na dva milióny. Je to ale možné iba za predpokladu že sa dohodnú.

01 - Modified: 2025-06-16 06:14:14 - Feat.: - Title: Vila ako z bondovky za cenu dvojizbáku v Pezinku? Tento strašidelne krásny kaštieľ čaká na záchranu 02 - Modified: 2025-05-06 07:00:00 - Feat.: - Title: Zámok môže byť lacnejší ako byt. Ceny pamiatok klesajú, na predaj sú ich len v Česku desiatky 03 - Modified: 2025-04-29 13:00:00 - Feat.: - Title: Chata za cenu garáže v Bratislave? Sebestačná nehnuteľnosť vo Fínsku je ako splnený sen, sauna je samozrejmosťou 04 - Modified: 2025-04-14 09:02:10 - Feat.: - Title: FOTO Príbeh ako z rozprávky. Poľský zámok roky nikto nechcel, za cenu trojizbáku v Bratislave skončil v tých najlepších možných rukách 05 - Modified: 2025-03-20 11:00:00 - Feat.: - Title: Vlastný ostrov za cenu bratislavského jednoizbáku? Toto švédske prírodné útočisko hľadá nového majiteľa
menuLevel = 1, menuRoute = auto, menuAlias = auto, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
22. jún 2025 20:32