Výbuch pri zostrelení ukrajinského bezpilotného lietadla. FOTO: Reuters
StoryEditorRusko tvrdí, že jeho jednotky zostrelili desiatky ukrajinských dronov
Agentúra Reuters pripomína, že ruské jednotky dosiahli postup na východnej frontovej línii a útočia na energetickú infraštruktúru Ukrajiny. Tá zrejme stojí pred najťažšou zimou od začiatku ruskej vojenskej invázie.
Ruské ministerstvo obrany v sobotu uviedlo, že ruské jednotky v noci zostrelili dovedna 47 ukrajinských dronov. Informuje agentúra AFP.
Ministerstvo spresnilo, že 17 bezpilotných lietadiel zostrelili nad Krasnodarským krajom na juhovýchode krajiny. Ďalších 16 dronov bolo zneškodnených nad Azovským morom, 12 nad pohraničnou Kurskou oblasťou a dva nad Belgorodskou oblasťou.
Gubernátor Krasnodarského kraja Veniamin Kondratiev na plaforme Telegram uviedol, že ukrajinské dronové útoky poškodili tri domy a spôsobili požiar jedného vozidla.
Agentúra Reuters pripomína, že ruské jednotky dosiahli postup na východnej frontovej línii a útočia na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, ktorá zrejme stojí pred najťažšou zimou od začiatku ruskej vojenskej invázie vo februári 2022.
01 - Modified: 2025-12-07 08:35:00 - Feat.: - Title: Rusko podniklo masívny útok na Ukrajinu. Vyše 200 dronov a päť rakiet si vyžiadalo jednu obeť
02 - Modified: 2025-12-07 07:10:45 - Feat.: - Title: Kremeľ privítal, že Trump v strategickom dokumente neoznačil Rusko za hrozbu
03 - Modified: 2025-12-06 22:48:00 - Feat.: - Title: Do Ruska sa chystajú maďarskí podnikatelia, rokovať chcú o povojnovej situácii, uviedol Orbán
04 - Modified: 2025-12-06 17:55:00 - Feat.: - Title: Zelenskyj absolvoval „dlhý a podstatný“ telefonát s Witkoffom a Kushnerom
05 - Modified: 2025-12-06 15:08:00 - Feat.: - Title: Zelenskyj sa stretne so Starmerom, Macronom a Merzom v Londýne