Na jeseň je Praha obzvlášť úchvatná. V tomto období klesá počet turistov. Začiatkom októbra má zvláštnu jesennú atmosféru.Flickr.com
StoryEditor

Praha: Na Vrchnom súde zadržali sudcu, mal brať úplatky od Vietnamcov

13.03.2018, 17:48
Autor:
TASRTASR
Zadržaný sudca sa špecializoval na riešenie vážnych drogových prípadov.

Sudcom zadržaným pri utorkovom zásahu príslušníkov českej Národnej centrály proti organizovanému zločinu na Vrchnom súde v Prahe je muž, ktorý sa špecializoval na riešenie vážnych drogových prípadov.

Sudcu, ktorého obvinili z troch trestných činov - zneužitia právomoci úradnej osoby, prijatia úplatku a nadržovania, by mali na návrh štátnych zástupcov dočasne zbaviť výkonu funkcie.

Informovali o tom české elektronické médiá, podľa ktorých mal sudca brať úplatky od Vietnamcov zapletených do drogovej kriminality.

Zadržanie sudcu potvrdili aj hovorkyne rezortu spravodlivosti a pražského štátneho zastupiteľstva Tereza Schejbalová a Štěpánka Zenklová s tým, že po dohode s príslušným štátnym zastupiteľstvom nebudú zverejňovať žiadne podrobnosti.

01 - Modified: 2025-07-26 14:05:51 - Feat.: - Title: Polícia upozorňuje návštevníkov kúpalísk a jazier na narastajúci počet krádeží 02 - Modified: 2025-07-25 10:07:01 - Feat.: - Title: Vedenie jedného z kontingentov Frontexu sa natrvalo presunie do Prahy 03 - Modified: 2025-07-25 08:49:23 - Feat.: - Title: Nález kostrových pozostatkov vo Veľkých Ripňanoch vyšetruje polícia ako vraždu 04 - Modified: 2025-07-25 08:15:43 - Feat.: - Title: Máte vodičák? Ak neodpoviete správne na všetky otázky, radšej si nesadajte za volant 05 - Modified: 2025-07-23 15:50:57 - Feat.: - Title: Keď z pytliaka spravili hájnika. Vidocq bol najprv kráľom zločincov, potom sa stal kráľom policajtov
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
27. júl 2025 10:00