Šimon Nemec. FOTO: Reuters/Russell LaBounty-USA TODAY

Šimon Nemec prispel k triumfu New Jersey, pripísal si dve asistencie

23.01.2024, 06:55

Slovenský hokejista nastúpil opäť v prvej obrannej dvojici s Kevinom Bahlom a s minutážou 21:40 bol tretím najvyťažovanejším hráčom Devils.

Slovenský hokejista Šimon Nemec prispel dvoma asistenciami k triumfu New Jersey nad Vegas Golden Knights 6:5 po predĺžení v nočnom stretnutí NHL. V drese Devils sa blysol hetrikom Tyler Toffoli, ktorý v 63. minúte rozhodol o víťazstve svojho tímu. Hráči Winnipegu prehrali na ľade Bostonu 1:4 a po 34 dueloch inkasovali v jednom zápase viac ako tri góly.

Nemec nastúpil opäť v prvej obrannej dvojici s Kevinom Bahlom a s minutážou 21:40 bol tretím najvyťažovanejším hráčom Devils.

Devätnásťročný Slovák najprv v 22. minúte našiel Toffoliho pred červenou čiarou, ktorý sa dostal do útočného pásma a prestrelil Logana Thompsona. Druhý bod a aj asistenciu v stretnutí si pripísal v polovici tretej tretiny, keď síce od modrej tesne minul bránku, no puk sa vrátil pred brankára a Curtis Lazar vyrovnal na 5:5.

Hrdinom duel bol však Toffoli, ktorý v tretej minúte predĺženia skóroval po prihrávke od Lukea Hughesa a skompletizoval svoj druhý hetrik v sezóne a šiesty v kariére.

Nemec odohral 24 zápasov a získal 12 bodov (2+10). V stretnutí mal aj jednu strelu a hit. Bol to pre neho tretí duel v kariére, keď získal dva body.

Dve asistencie si v drese domácich pripísal aj Nathan Bastian a dvakrát sa presadil Lazar. Obhajca titulu Vegas prehral po troch zápasoch, no opäť bodoval. Za Golden Knights dosiahli po tri body Jonathan Marchessault (2+1) a Nicolas Roy (1+2).

Boston potvrdil formu proti Winnipegu a bol to už pre neho piaty triumf v rade. Charlie Coyle prispel gólom a asistenciou, Jake DeBrusk skóroval v treťom stretnutí za sebou a Jeremy Swayman predviedol 20 zákrokov. Bruins bodovali v deviatom zápase za sebou. Jets prvýkrát od 2. novembra (34 duelov) inkasovali viac ako tri góly.

Vancouver potvrdil pozíciu lídra celej súťaže a zdolal Chicago 2:0. Za Canucks sa presadili Pius Suter a kapitán Quinn Hughes. Dve asistencie mal Andrej Kuzmenko. Brankár Thatcher Demko zneškodnil 31 striel súpera a dosiahol piate čisté konto v sezóne a ôsme v profilige.

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 20:23