Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský. FOTO: USA Today

Slafkovského asistencia nestačila Montrealu na ľade Tampy, Černák nedohral

01.01.2024, 07:10

Juraj Slafkovský si pripísal trinásty bod v sezóne

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zaznamenal v silvestrovskom programe zámorskej NHL jednu asistenciu, no jeho Montreal prehral na ľade Tampy Bay 3:4.

Duel v drese domácich nedohral jeho krajan Erik Černák po tvrdom hite od Josha Andersona na začiatku druhej tretiny. Calgary v zostave s Adamom Ružičkom a Martinom Pospíšilom zdolalo Philadelphiu 4:3.

Montreal stratil v stretnutí s Tampou dvojgólový náskok, keď inkasoval štyrikrát za sebou. V 58. minúte ešte vykresal pre hostí nádej Nick Suzuki, ktorý sa po teči Slafkovského pred bránkou dostal k odrazenému puku a z uhla znížil na 3:4, no vyrovnať sa už Canadiens nepodarilo. Slafkovský si pripísal trinásty bod v sezóne (4+9), odohral 20:42 min a mal jednu strelu. Černák strávil na ľade iba 6:39 min s mínusovým bodom, keďže v 25. minúte zostal za vlastnou bránkou otrasený po narazení od Andersona.

Ten dostal po skúmaní videa od rozhodcov dvojminútový trest a navyše aj päť minút za následnú bitku s Lukom Glendeningom, ktorý išiel Černáka okamžite "pomstiť". Hviezdou domácich bol s gólom a asistenciou Nikita Kučerov, ktorý sa ako prvý v sezóne dostal cez 60-bodovú hranicu.

Montreal dosiahol kuriózny gól cez celé klzisko na 2:0 - po zákroku brankára hostí Sama Montembeaulta očakávali hráči Tampy prerušenie hry, no hvizd od rozhodcov neprišiel a Jonathan Kovacevic po rýchlom rozohraní trafil presne z vlastnej tretiny do opustenej bránky súpera, z ktorej Jonas Johansson na chvíľu vykorčuľoval.

Calgary rozhodlo o triumfe nad Philadelphiou tromi gólmi v tretej tretine, po dva body za gól a asistenciu si pripísali Dennis Gilbert i Blake Coleman. Andrew Mangiapane mal tri asistencie. Slováci v tíme domácich nebodovali, Pospíšil odohral 9:16 min a mal jeden dvvojminútový trest, Ružička zakončil duel s minutážou 8:12 a jednou strelou na bránku.

Mason Marchment sa blysol hetrikom a asistenciou v drese Dallasu, ktorý deklasoval na svojom ľade Chicago 8:1. Tyler Seguin pridal tri body (1+2). Päťbodový večer zažil premiérovo v kariére  Warren Foegele, ktorý dvoma presnými zásahmi a tromi asistenciami výrazne prispel k víťazstvu Edmontonu v aréne Anaheimu 7:2. Nemecký útočník Leon Draisaitl dosiahol gól a dve asistencie a "olejári" vyhrali piaty duel v sérii, všetky na ľade súperov.

Marc-Andre Fleury je štvrtým brankárom, ktorý v základnej časti NHL odchytal aspoň 1000 zápasov. Jubilejný večer mu však pokazili hráči Winnipegu, ktorí na ľade jeho Minnesoty uspeli 3:2. Bodovali tak už vo ôsmom dueli za sebou. Aspoň tisíc zápasov majú v NHL na konte spomedzi brankárov aj Martin Brodeur (1266), Roberto Luongo (1044) a Patrick Roy (1029).

NHL - výsledky:

Minnesota - Winnipeg 2:3, Detroit - Boston 3:5, Ottawa - Buffalo 5:1, Pittsburgh - NY Islanders 3:1, Tampa Bay - Montreal 4:3 /Slafkovský za hostí 0+1/, Anaheim - Edmonton 2:7, Calgary -Philadelphia 4:3, Colorado - San Jose 3:1, Dallas - Chicago 8:1

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 05 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie
03. máj 2024 08:30