Futbalisti Slovana Bratislava. FOTO: TASR/Pavel Neubauer

Slovan deklasoval Michalovce, upevnil si pozíciu lídra

01.11.2023, 17:22

"Belasí" si upevnili pozíciu lídra tabuľky, na čele ktorej majú po dvanástich zápasoch štvorbodový náskok pred MŠK Žilina. Michalovčania sú predposlední so štyrmi bodmi za remízy.

Futbalisti Slovana Bratislava potvrdili úlohu favorita a zvíťazili v stredajšej dohrávke 4. kola Niké ligy nad Zemplínom Michalovce 5:1.

"Belasí" si tak upevnili pozíciu lídra tabuľky, na čele ktorej majú po dvanástich zápasoch štvorbodový náskok pred MŠK Žilina. Michalovčania sú predposlední so štyrmi bodmi za remízy.

Obhajca titulu položil základ úspechu už v prvom polčase. Na rýchly otvárací gól 18-ročného krídelníka Nina Marcelliho ešte dokázal v 8. minúte reagovať Gino van Kessel. To bolo však zo strany Zemplínčanov všetko a ešte v priebehu prvého dejstva strelil Slovan ďalšie tri góly.

Vedenie zabezpečil domácim v 16. minúte srbský útočník Aleksandar Čavrič, následne pridal druhý gól v stretnutí Marcelli a prvý polčas uzavrel vlastný gól hosťujúceho Sašu Marjanoviča. V 80. minúte ešte spečatil triumf druhým gólom Čavrič. Slovan ťahá v lige šesťzápasovú víťaznú sériu.

Niké liga - dohrávka 4. kola:

Slovan Bratislava - MFK Zemlín Michalovce 5:1 (4:1)

Góly: 3. a 23. Marcelli, 16. a 80. Čavrič, 31. Marjanovič (vlastný) - 8. van Kessel. Rozhodovali: Gemzický - Štrbo, Jánošík, ŽK: Marcin (Michalovce), 3427 divákov.

Slovan: Borjan - Blackman (75. Vojtko), Kashia, Wimmer, Lovat - Savvidis (70. Lichý), Kankava, Tolič - Strelec (70. Zmrhal), Čavrič (82. Barseghjan), Marcelli (82. Zuberi)

Michalovce: Száraz - Šimko, Marjanovič (69. Mendes), Jeřábek, Volanakis, Bahi - Danko (76. Steinhübel), Karasjuk, Šimamura (69. Zubairu) - Marcin (69. Pavúk), van Kessel (76. Jánošík)

01 - Modified: 2024-03-17 18:48:13 - Feat.: - Title: Spartak Trnava vyhral v derby na pôde Slovana Bratislava o dva góly 02 - Modified: 2024-03-13 22:08:18 - Feat.: - Title: Podbrezová vyhrala na ihrisku Slovana a postúpila do semifinále 03 - Modified: 2024-03-02 19:31:34 - Feat.: - Title: Slovan ovládol veľké derby proti Trnave. O triumfe belasých rozhodol Weiss 04 - Modified: 2024-02-16 14:48:41 - Feat.: - Title: Rizikový zápas. Polícia dohliadne na duel medzi Slovanom a Sturm Graz, chystá viaceré opatrenia 05 - Modified: 2024-02-15 20:19:22 - Feat.: - Title: Rozdiel triedy. Slovan na rakúskeho vicemajstra nestačil, v Grazi prehral o tri góly
03. máj 2024 19:30