Vlhová obsadila v druhom kole v Česku 13. miesto. Spravila som veľa chýb, tento víkend mi nevyšiel, tvrdí​

29.01.2023, 13:13

Po 1. kole patrila Vlhovej šiesta priečka. So štartovým číslom 3 predviedla dobrý druhý sektor, napokon však v záverečnej pasáži zaváhala a náskok po chybe stratila. V 2. kole sa olympijská šampiónka z Pekingu hnaná početnou skupinou slovenských fanúšikov nedokázala zlepšiť.

Nemecká lyžiarka Lena Dürrová triumfovala v nedeľnom slalome Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne. V druhom kole dokázala zdolať Američanku Mikaelu Shiffrinovú o 6 stotín. Prvé pódiové umiestnenie dosiahla devätnásťročná Chorvátka Zrinka Ljutičová, ktorá zaostala o 0,49 sekundy. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila 13. miesto.

Po 1. kole patrila Vlhovej šiesta priečka. So štartovým číslom 3 predviedla dobrý druhý sektor, napokon však v záverečnej pasáži zaváhala a náskok po chybe stratila. V cieli strácala na Shiffrinovú 1,54 sekundy.

V 2. kole sa olympijská šampiónka z Pekingu hnaná početnou skupinou slovenských fanúšikov nedokázala zlepšiť. Od úvodu sa pustila do bránok riskantne a už na začiatku druhého sektoru pochybila a v cieli klesla mimo prvú desiatku. Skončila trinásta s mankom 2,24 s.

Petra Vlhová skončila v Česku na 4. mieste. Pokazila som druhé kolo, som smutná, hovorí

"V oboch kolách som urobila veľa chýb. Nebudem ani hovoriť, čo sa mi odohráva v hlave, pretože by som bola príliš úprimná. Mrzí ma to, taký je však šport. Tento víkend mi to nevyšlo. Oddýchnem si, načerpám sily a budem sa snažiť dobre pripraviť na MS," povedala Vlhová pre televíziu JOJ Šport.

Výborný výkon predviedla v 2. kole Franziska Gritschová, ktorá z 20. priečky po úvodnom kole atakovala pódiové umiestnenie. Napokon sa vyšplhala o 14 pozícií nahor a obsadila 6. miesto s mankom 1,55 s.

Vlhová o kariére i klimatickej zmene: Na horách je hrozné teplo. So súperkami kamarátka nie som

Na pódium sa prvýkrát v slalome dostala devätnásťročná Chorvátka Zrinka Ljutičová, ktorá predviedla v Špindlerovom Mlyne životnú jazdcu. Líderka Svetového pohára mala na dosah vyrovnanie historického rekordu v počte víťazstiev, ktorý drží Švéd Ingemar Stenmark. Vo svojej jazde však išla takpovediac na istotu, čo sa jej v konečnom zúčtovaní vypomstilo a nestačila na vo forme jazdiacu Dürrovú, za ktorou zaostala o 6 tisícin. Na 86. triumf si tak líderka SP i disciplíny musí počkať.

V prvom kole štartovala aj druhá slovenská lyžiarka Petra Hromcová, ktorá však nepostúpila do 2. kola.

01 - Modified: 2023-01-28 12:44:36 - Feat.: 1 - Title: Petra Vlhová skončila v Česku na 4. mieste. Pokazila som druhé kolo, som smutná, hovorí 02 - Modified: 2023-01-28 09:14:05 - Feat.: 1 - Title: Vlhová je po prvom kole slalomu Svetového pohára tretia, viedla Shiffrinová 03 - Modified: 2023-01-27 09:15:58 - Feat.: 1 - Title: Vlhová o kariére i klimatickej zmene: Na horách je hrozné teplo. So súperkami kamarátka nie som 04 - Modified: 2023-01-25 13:50:49 - Feat.: 1 - Title: Vlhovej opäť ušlo pódium len o kúsok, v obrovskom slalome skončila štvrtá
01 - Modified: 2024-04-25 05:30:56 - Feat.: - Title: V Lomnickom sedle napadlo 20 cm snehu, opäť sa tam bude lyžovať 02 - Modified: 2024-04-17 07:00:00 - Feat.: - Title: Lyžiarske strediská sa uchýlili k bizarnému kroku. Cez leto skladujú sneh, aby ho mali dosť na ďalšiu sezónu 03 - Modified: 2024-03-17 11:13:05 - Feat.: - Title: Americká lyžiarka Digginsová získala druhýkrát v kariére veľký glóbus 04 - Modified: 2024-03-16 13:33:43 - Feat.: - Title: Shiffrinová zvíťazila v záverečnom slalome, prevzala si ôsmy krištáľový glóbus 05 - Modified: 2024-03-13 15:33:22 - Feat.: - Title: Teplotné výkyvy maria lyžiarskym strediskám biznis. Podmienky nie sú až také dramatické, reaguje šéf TMR
25. apríl 2024 20:31