Petrohrad vyhral prvý súboj o Gagarinov pohár

11.04.2015, 19:02

Hokejisti SKA Petrohrad vstúpili víťazne do bojov o Gagarinov pohár. V sobotňajšom úvodnom finále play off KHL triumfovali na ľade AK Bars Kazaň 4:2 a potvrdili tak obrovský vzrast formy z uplynulého obdobia.

Vďaka nemu sa im pred niekoľkými dňami podarilo dokonať impozantný historický obrat finálovej série v Západnej konferencii, keď zdolali CSKA Moskva 4:3 na zápasy, hoci prehrávali už 0:3.

Úvodný gól sobotňajšieho duelu strelil v 17. minúte Artemij Panarin a naštartoval SKA za dôležitým triumfom. Domácej Kazani absolútne nevyšiel začiatok druhého dejstva, v ktorom inkasovala dvakrát z hokejok Patricka Thoresena a Jevgenija Dadonova.

Zápas sa potom niesol v réžii hostí, čo deklaroval v 46. minúte gólom na 4:0 Vadim Šipačov. Hoci Kazaň zbrane nezložila, na rozbehnutý Petrohrad jej do konca duelu nestačili už ani dva presné zásahy Justina Azeveda a Stepana Zacharčuka.

Finále play off KHL - 1. zápas

AK Bars Kazaň - SKA Petrohrad 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 51. Azevedo, 58. Zacharčuk - 17. Panarin, 21. Thoresen, 22. Dadonov, 46. Šipačov

/na zápasy: 0:1/

01 - Modified: 2007-05-08 14:12:53 - Feat.: 0 - Title: PetroChina objavila obrovské ložisko ropy
01 - Modified: 2024-04-28 21:10:18 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Trinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul 02 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 03 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 04 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 05 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert
29. apríl 2024 06:51