Slovan v Lige majstrovTASR/M. Baumann

Slovan prehral v odvete Ligy majstrov s outsiderom o gól. Na postup to však stačilo

13.07.2021, 22:56
V Dubline prehrával slovenský šampión o dva góly, predĺženie "odmietol" v 73. minúte Vladimír Weiss mladší.

Futbalisti Slovana Bratislava sa prebojovali do 2. predkola Ligy majstrov. V utorkovej odvete 1. predkola síce podľahli na ihrisku Shamrocku Rovers 1:2, no pred týždňom zdolali írskeho súpera doma 2:0.

Slovan si v 2. predkole zmeria sily s Young Boys Bern. Prvý duel je na programe 20./21. júla na Tehelnom poli, odveta vo Švajčiarsku sa uskutoční o týždeň neskôr.

2. zápas 1. predkola LM:
Shamrock Rovers - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)
Góly: 16. Burke (z 11 m), 64. Towell - 73. Weiss. Rozhodovali: Zebec - Durak, Pušic (všetci Chorv.), ŽK: Mandroiu, O´Neill, Towell - Henty, Kashia, De Kamps, 2500 divákov.
Shamrock: Mannus - O´Brien (82. Hoare), Lopes, Grace - Finn, Towell (84. Greene), O´Neill (72. Watts), Mandroiu, Scales - Burke, Gaffney
Slovan: Chovan - Medveděv, Kashia, Božikov, De Marco - Hrnčár (59. Čavrič), Kankava, De Kamps (90. Abena), Ratao (83. Zmrhal) - Weiss (90.+1 Mustafič) - Henty (59. Rabiu)
/prvý zápas 0:2, do 2. predkola postúpil ŠK Slovan Bratislava/

Prvú príležitosť mal v 5. minúte Slovan, Henty po sólovom úniku krížnou strelou z hranice šestnástky minul ľavú žrď bránky Shamrocku. Domáci otvorili skóre po štvrťhodine.

Božikov vo vlastnom pokutovom území nedovolene zastavil prenikajúceho Burkea a sám faulovaný nariadenú jedenástku s prehľadom premenil - 1:0. Hostia mohli vyrovnať po ďalekonosnej strele De Kampsa, ktorú Mannus s námahou vyrazil pred seba a hneď nato nedovolil skórovať Hrnčárovi z dorážky.

Slovan mal v prvom polčase viac z hry, no domáci húževnato bránili a nepustili ho do väčšieho tlaku. V 42. minúte sa po nevydarenom odkope Mannusa dostal k lopte Henty, ale po jeho tečovanom pokuse zahrávali "belasí" iba dva rohy za sebou.

Slovan po zmene strán prenechal Írom iniciatívu a po hodine hry prišiel o náskok, ktorý si doma krvopotne utvoril. Nikým nekrytý Towell trafil ideálne spoza šestnástky do vinkla, Chovan bol bez šance - 2:0.

Slovan mohol o chvíľu postaviť na nohy De Marco. Kankava mu v šestnástke prenechal loptu, no ľavý bek hostí v dobrej pozícii pravačkou netrafil bránu. V 73. minúte už to hosťom vyšlo.

Po prihrávke od Rataa si Weiss v šestnástke pripravil palebnú pozíciu a strelou k žrdi prekonal Mannusa - 2:1. Domáci vrhli všetky sily do útoku. Hlavičku Gaffneyho v 81. minúte s námahou zlikvidoval Chovan, ktorý so spoluhráčmi ustáli aj záverečný nápor súpera.

01 - Modified: 2024-04-09 13:49:38 - Feat.: - Title: Islamský štát hrozí útokmi na štvrťfinále Ligy majstrov. Paríž, Londýn a Madrid posilnili bezpečnosť 02 - Modified: 2024-03-30 19:00:38 - Feat.: - Title: Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli 03 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 04 - Modified: 2024-02-27 08:00:00 - Feat.: - Title: Mladíci Žiliny chcú prepísať historické štatistiky. Na štvrťfinále Ligy majstrov treba zdolať dánsky veľkoklub 05 - Modified: 2024-02-23 12:05:57 - Feat.: - Title: Polícia riešila pri štvrtkovom zápase Slovana viaceré prípady porušenia zákona
19. apríl 2024 15:09