Hokejisti Anaheim Ducks vyhrali vo štvrtom finálovom stretnutí o Stanleyho pohára na ľade Ottawa Senators 3:2 a pred piatym súbojom finálovej série získali prvý mečbal, keď na zápasy vedú 3:1. Stanleyho pohár môžu zdvihnúť nad hlavu už v stredu, keď privítajú "senátorov" na domácom ľade.
Ottawa sa sekundu pred prvou sirénou ujala v presilovej hre vedenia zásluhou dvanásteho gólu Alfredssona vo vyraďovacích bojoch. V polovici stretnutia však prišli chvíle McDonalda, ktorý v rozpätí jednej minúty otočil dvoma gólmi skóre v prospech Ducks. Ešte v závere druhej tretiny zaúradoval najúdernejší útok Sens a Heatley vyrovnal. Rozhodnutie priniesol úvod tretej tretiny a akcia Selänneho s McDonaldom, na ktorej konci bol Penner.
Finále:
Ottawa - Anaheim 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) - stav série 1:3
Góly: 20. Alfredsson (Schaefer, Fisher), 38. Heatley (Eaves, Spezza) - 31. McDonald (Marchant, Perry), 32. McDonald (R. Niedermayer, O´Donnell), 45. Penner (Selänne, McDonald)
