Kandidát na bratislavského primátora Rudolf Kusý. FOTO: HN/Filip Duffala
StoryEditor

Rudolf Kusý: Prioritou sú strategické projekty

24.10.2022, 00:00

Bratislava je zrejme jediné mesto na svete, ktoré sa rozhodlo znižovať náklady na externé firmy tým, že na externe vykonávané činnosti zamestnáva vlastných zamestnancov.

Predovšetkým je potrebné zabezpečiť, aby sa kompetencie hlavného mesta neprekrývali s kompetenciami jednotlivých mestských častí. Za seba ako za starostu mestskej časti s dvanásťročnou skúsenosťou hovorím, že by som uvítal väčšie právomoci pre mestské časti a s tým súvisiace prerozdelenie verejných prostriedkov. Starostovia mestských častí lepšie vedia, čo tá-ktorá mestská časť potrebuje. Vedenie hlavného mesta by sa malo sústrediť na veľké a strategické projekty. Pre nadchádzajúce vedenie bude napríklad kľúčové vyrovnať sa s problematickým financovaním výstavby električky do Petržalky, ktorú úplne zbabral Matúš Vallo. Podľa mnohých vyjadrení je evidentné, že mesto môže prísť pokojne až o 100 miliónov eur. A to by zásadným spôsobom ohrozilo financovanie všetkých ďalších projektov a spôsobilo problémy v samotnom fungovaní mesta.

Preto bude pre nastupujúce vedenie mesta o to dôležitejšie podrobiť všetky mestské výdavky podrobnému auditu a zamerať sa na ich racionalizáciu. Za isté považujem, že bude musieť napríklad skončiť zamestnávanie kamarátov a straníckych kolegov pána Valla, ktorí za peniaze nás všetkých organizujú na sociálnych sieťach nenávistné kampane na jeho protikandidátov. Veď mzdové náklady magistrátu za rok 2022 sú takmer o 100 percent vyššie, než boli v roku 2018.

Rovnako boli vytvorené stovky nových pracovných pozícií s cieľom znížiť výdavky na externé firmy. Bratislava je, mimochodom, zrejme jediné mesto na svete, ktoré sa rozhodlo znižovať náklady na externé firmy tým, že na externe vykonávané činnosti zamestnáva vlastných zamestnancov. Pritom riešením je racionalizovať výberové konanie. To, čo predvádza pán Vallo a jeho tím, je do neba volajúci ekonomický nezmysel.

Rudolf Kusý, kandidát na primátora hlavného mesta Bratislava s podporou strán Dobrá voľba a Umiernení, Za ľudí, KDH a hnutia Sme rodina.

01 - Modified: 2023-02-06 10:59:27 - Feat.: - Title: Projektu obnovy Osobného prístavu v Bratislave chýba stále právoplatné povolenie 02 - Modified: 2023-02-06 09:29:09 - Feat.: - Title: Polícia obvinila piatich Ukrajincov, v Bratislave mali poškodiť auto s vodičom 03 - Modified: 2023-02-04 16:12:13 - Feat.: - Title: Na Košickej ulici v Bratislave sa prepadla časť vozovky 04 - Modified: 2023-02-04 14:23:12 - Feat.: - Title: Prevrátené bilbordy či padajúce stromy. V Bratislave vyčíňa silný vietor po celom meste 05 - Modified: 2023-02-03 13:17:54 - Feat.: - Title: V Bratislave platí výstraha pred silným vetrom. Mestská polícia odporúčania zváženie vonkajších aktivít
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
08. február 2023 21:02