Mark Zuckerberg. FOTO: Reuters
StoryEditor

Protimonopolní regulátori Únie chystajú obvinenia z využívania zákazníkov voči Zuckerbergovej firme

09.11.2022, 20:03
Autor:
ČTKČTK

Spoločnosť Meta koncom októbra oznámila, že jej tržby v treťom štvrťroku medziročne klesli o štyri percentá na 27,7 miliardy dolárova čistý zisk sa prepadol dokonca o 52 percent na 4,4 miliardy dolárov.

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa chystajú obviniť americkú technologickú spoločnosť Meta Platforms kvôli využívaniu dát zákazníkov a prepojeniu jej inzertnej služby s jej sociálnou sieťou Facebook. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

Sociálna sieť Facebook v roku 2016 spustila inzertnú službu Facebook Marketplace, prostredníctvom ktorej môžu užívatelia predávať a nakupovať rôzne tovary. Európska komisia začala vlani v júni vyšetrovať, či firma neporušuje pravidlá hospodárskej súťaže využívaním údajov získaných od inzerentov.

image

Komu prekáža daňové kladivo na veľké techno

Ak Európska komisia odhalí porušovanie protimonopolných pravidiel, môže vymerať pokutu vo výške až desať percent ročných tržieb firmy a nariadiť úpravu jej obchodných praktík.

Spoločnosť Meta koncom októbra oznámila, že jej tržby v treťom štvrťroku medziročne klesli o štyri percentá na 27,7 miliardy dolárova čistý zisk sa prepadol dokonca o 52 percent na 4,4 miliardy dolárov.

Meta sa v poslednom období potýka s rastúcimi nákladmi a slabším dopytom po reklame. Dnes firma uviedla, že prepustí viac ako 11-tisíc ľudí, čo je zhruba 13 percent z jej pracovnej sily. Akcie Méty tento rok stratili viac ako dve tretiny svojej hodnoty.

01 - Modified: 2022-11-09 18:18:37 - Feat.: 1 - Title: Podpora Európskej únie uhoľným regiónom veľmi nepomohla klimatickej transformácii 02 - Modified: 2022-11-09 13:25:30 - Feat.: 1 - Title: Európska komisia navrhuje na budúci rok pravidelné pôžičky Kyjevu. Ich celková výška bude 18 miliárd eur
01 - Modified: 2023-10-03 14:58:02 - Feat.: - Title: Tunisko odmietlo milióny z Európskej únie na riešenie migrácie. Pomoc je neúctivá, tvrdí prezident 02 - Modified: 2023-10-03 14:36:17 - Feat.: - Title: Európska únia by sa mala rozšíriť v záujme svojej bezpečnosti, vyhlásil český prezident 03 - Modified: 2023-10-03 13:10:26 - Feat.: - Title: Únia sa chráni pred vydieraním. Europarlament odobril nový nástroj proti nátlaku v obchodnej oblasti 04 - Modified: 2023-10-03 12:22:17 - Feat.: - Title: Facebook bez reklamy by v Európskej únii mohol pre desktop stáť desať eur mesačne 05 - Modified: 2023-10-03 09:24:26 - Feat.: - Title: Brusel môže uvoľniť časť eurofondov smerujúcich do Maďarska, chce Orbánovu podporu pre vyšší rozpočet
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
03. október 2023 17:26