StoryEditor

Rozhodnutie je konečné. Meta musí predať firmu Giphy s obľúbenými animovanými obrázkami

18.10.2022, 14:26
Autor:
ČTKČTK

Databáza animovaných obrázkov a krátkych videí GIF si medzi používateľmi získala značnú obľubu. Často ich vkladajú do textových správ na svojich mobilných telefónoch alebo posielajú len tak pre pobavenie.

Americká spoločnosť Meta Platforms, ktorá je okrem iného majiteľom sociálnej siete Facebook, musí predať firmu Giphy prevádzkujúcu rovnomennú platformu pre animované obrázky.

Oznámil to dnes britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy CMA, ktorý tak potvrdil svoje skoršie rozhodnutie, proti ktorému sa Meta pôvodne odvolala. Rozhodnutie je konečné.

Meta uviedla, že ju rozhodnutie sklamalo, ale že ho prijíma. "Dnešné rozhodnutie prijímame ako konečné slovo v tejto veci. Na predaji Giphy budeme s CMA úzko spolupracovať," uviedol vo vyhlásení hovorca spoločnosti Meta Platforms.

Podľa CMA by dohoda výrazne obmedzila hospodársku súťaž na dvoch trhoch. Obmedzila by výber pre používateľov sociálnych médií a znížila inovácie v zobrazovaní reklamy. Jediný spôsob, ako to možno riešiť, je teda predaj Giphy.

Britský úrad pôvodne rozhodol o predaji vlani v novembri, Meta sa však proti rozhodnutiu odvolala. Odvolací súd tento rok v júli rozhodnutie potvrdil v piatich zo šiestich napadnutých dôvodov, v jednom bode dal firme Meta za pravdu. CMA preto rozhodnutie preskúmal, po analýze ďalších dôkazov však svoje pôvodné rozhodnutie potvrdil.

Spoločnosť Meta Platforms kúpila firmu Giphy predvlani v máji. Služba Giphy prevádzkuje knižnicu animovaných obrázkov vo formáte GIF.

Databáza animovaných obrázkov a krátkych videí GIF si medzi používateľmi získala značnú obľubu. Často ich vkladajú do textových správ na svojich mobilných telefónoch alebo posielajú len tak pre pobavenie.

image

Nyan Cat. FOTO: Giphy

01 - Modified: 2023-09-13 09:56:51 - Feat.: - Title: Americký senátor vyzval Metu, aby pred voľbami na Slovensku nešírila ruské dezinformácie 02 - Modified: 2023-09-06 09:01:39 - Feat.: - Title: Spoločnosť Meta na hlavných európskych trhoch prestane používať svoju funkciu Facebook News 03 - Modified: 2023-09-04 14:22:43 - Feat.: - Title: Budeme za Facebook a Instagram platiť? Meta chystá odplatu nariadeniam Európskej únie 04 - Modified: 2023-08-30 13:04:01 - Feat.: - Title: Meta zablokovala tisíce účtov z Ruska a Číny, boli napojené na vládne vplyvové operácie 05 - Modified: 2023-08-29 08:48:28 - Feat.: - Title: Hoaxer Daniel Bombic je na čiernej listine Facebooku. Ide zrejme o prvého žijúceho Slováka na tomto zozname
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
23. september 2023 10:45