Reuters
StoryEditor

Biden zrušil Trumpovu blokádu. Aplikácie WeChat a TikTok nezakáže

09.06.2021, 18:31
Autor:
TASRTASR
Trump tvrdil, že čínske aplikácie môžu poskytovať vláde v Pekingu údaje o amerických užívateľoch a snažil sa vynútiť predaj TikToku americkým investorom.

Americký prezident Joe Biden v stredu zrušil sériu príkazov svojho predchodcu Donalda Trumpa, ktorými sa snažil zakázať nové sťahovanie čínskych aplikácií WeChat a TikTok.

Nariadil ministerstvu obchodu, aby znova preskúmalo bezpečnostné obavy, ktoré tieto aplikácie vyvolávajú. Oznámil to v stredu Biely dom.

​Administratíva bývalého prezidenta Trumpa sa pokúsila zabrániť novým užívateľom stiahnuť si aplikácie a zakázať aj ďalšie technické transakcie, ktoré efektívne blokujú používanie čínskych aplikácií v USA.

Osem ďalších 

Ich vlastníci sa obrátili na americké súdy, ktoré zablokovali Trumpove príkazy, takže nikdy nenadobudli účinnosť.

Nová administratíva USA preto ruší príkazy na blokádu WeChat a TikTok spolu s nariadeniami z januára, ktoré cielili na osem ďalších aplikácií pre komunikáciu a finančné technológie.

Medzitým však v USA znova preveria TikTok z hľadiska hrozby pre národnú bezpečnosť. Bidenova administratíva chce dôslednú analýzu založenú na dôkazoch o prípadných rizikách internetových aplikácií, ktoré vlastnia zahraničné subjekty.

Trump tvrdil, že čínske aplikácie môžu poskytovať vláde v Pekingu údaje o amerických užívateľoch a snažil sa vynútiť predaj TikToku americkým investorom.

Bezpečnostná hrozba 

Biden vyzval ministerstvo obchodu a ďalšie federálne agentúry, aby vypracovali pokyny „na ochranu citlivých osobných údajov vrátane informácií umožňujúcich identifikáciu osôb a genetických informácií“ pred zneužitím.

TikTok vlastní čínska spoločnosť ByteDance a má približne miliardu užívateľov na celom svete, z toho viac ako 100 miliónov v Spojených štátoch. Je obľúbený najmä u mladých užívateľov smartfónov.

WeChat patrí čínskemu technologickému gigantu Tencent. Je to veľmi populárna aplikácia, ktorá zahŕňa sociálne siete, zasielanie správ, elektronický obchod a iné.

01 - Modified: 2023-10-03 13:00:00 - Feat.: - Title: 20-ročná Češka Marie statočne bojuje s anorexiou. Svoju cestu zdieľa na TikToku, vymyslela aj originálnu výzvu 02 - Modified: 2023-10-03 16:00:00 - Feat.: - Title: Americká pomoc Kyjevu je v ohrození. Washington utajene žiada koniec korupcie na Ukrajine 03 - Modified: 2023-10-02 18:44:53 - Feat.: - Title: V New Yorku začal proces s Trumpom, sudca mu pripisuje podvody s majetkom 04 - Modified: 2023-10-02 07:59:04 - Feat.: - Title: Herečka z Harryho Pottera spomína na herca Michaela Gambona: Počas nakrúcania mi napľul priamo do tváre 05 - Modified: 2023-10-02 06:23:03 - Feat.: - Title: Trump sa plánuje osobne zúčastniť na pojednávaní za podvody, vinu odmieta
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
03. október 2023 23:54