Pokiaľ túžite po živote v prepychu, úspešnej kariére a astronomických príjmoch, oplatí sa vám študovať. Áno, nájde sa veľa miliardárov, ktorí svoje bohatstvo nadobudli napriek neveľmi úspešným výkonom v školských laviciach, v globále však platí, že sa skutočným boháčom stane skôr vyštudovaný vysokoškolák.
Práve z nej pochádza, čo do počtu vyprodukovaných miliardárov, vôbec najúspešnejšia škola, ktorou je University of Pennsylvania. Tá podľa Billionaire Census Report "vyrobila" hneď 25 dolárových miliardárov, čo je o troch jedincov viac, než koľkými sa môže pochváliť dvojka rebríčka Harvard.
Aj tretie miesto na stupňoch víťazov patrí zástupcovi Ivy League, ktorým je Yale s dvadsiatimi miliardári. Hegemóniu Spojených štátov narušilo až deviate miesto indickej University of Mumbai nasledovaný britskou London School of Economics and Political Science a moskovskou Lomonosovou univerzitou. Tie na dvadsiatom mieste doplnila ešte ETH Zurich.
Zaujímavosťou je tiež skutočnosť, že približne štvrtina miliardárov, ktorí získali vysokoškolský titul v Amerike, pochádzajú z inej krajiny. Len sa tak dokresľuje celkovo pozitívne vnímanie vyššie zmienených univerzít, na ktoré sa túžia dostať okrem Američanov aj študenti z najrôznejších kútov sveta.
Avšak, stále sa oplatí mať na pamäti, že to boli také osobnosti ako Mark Zuckerberg, či Bill Gates, kto vysoké školy zanechali a svoje imanie vybudovali bez "patričného" vzdelania. Stále tak platí, že k rozprávkovému bohatstvu stačí "len" brilantný nápad. A ten škola predsa len obvykle neposkytne.
zdroj: Patria.cz