StoryEditor

Chcete byť miliardárom? Tak študujte

25.10.2014, 12:51

Pokiaľ túžite po živote v prepychu, úspešnej kariére a astronomických príjmoch, oplatí sa vám študovať. Áno, nájde sa veľa miliardárov, ktorí svoje bohatstvo nadobudli napriek neveľmi úspešným výkonom v školských laviciach, v globále však platí, že sa skutočným boháčom stane skôr vyštudovaný vysokoškolák.

Štúdia Billionaire Census Report zo spoločnej dielne Wealth-X a UBS totiž ukázala, že zo skupiny svetových miliardárov ich 65 percent tvoria tí, ktorí dosiahli aspoň bakalárskeho stupňa vzdelania. Prínos samotného vzdelania sa teda zdá byť pomerne neoddiskutovateľný.

Pokiaľ teda hodláte zvýšiť svoju šancu na vstup do elitnej spoločnosti miliardárov, oplatí sa študovať. Lenže ako správne tušíte, nie každá škola je zárukou úspechu. Za pozornosť preto stojí prehľad tých univerzít, ktoré takpovediac rodia najväčší počet miliardárov. Z dvadsiatky tých vôbec najlepších ich hneď šestnásť nájdeme v USA. Pätica z nich potom patrí do svetoznámej skupiny Ivy League. 

Práve z nej pochádza, čo do počtu vyprodukovaných miliardárov, vôbec najúspešnejšia škola, ktorou je University of Pennsylvania. Tá podľa Billionaire Census Report "vyrobila" hneď 25 dolárových miliardárov, čo je o troch jedincov viac, než koľkými sa môže pochváliť dvojka rebríčka Harvard.

Aj tretie miesto na stupňoch víťazov patrí zástupcovi Ivy League, ktorým je Yale s dvadsiatimi miliardári. Hegemóniu Spojených štátov narušilo až deviate miesto indickej University of Mumbai nasledovaný britskou London School of Economics and Political Science a moskovskou Lomonosovou univerzitou. Tie na dvadsiatom mieste doplnila ešte ETH Zurich.

Zaujímavosťou je tiež skutočnosť, že približne štvrtina miliardárov, ktorí získali vysokoškolský titul v Amerike, pochádzajú z inej krajiny. Len sa tak dokresľuje celkovo pozitívne vnímanie vyššie zmienených univerzít, na ktoré sa túžia dostať okrem Američanov aj študenti z najrôznejších kútov sveta.

Avšak, stále sa oplatí mať na pamäti, že to boli také osobnosti ako Mark Zuckerberg, či Bill Gates, kto vysoké školy zanechali a svoje imanie vybudovali bez "patričného" vzdelania. Stále tak platí, že k rozprávkovému bohatstvu stačí "len" brilantný nápad. A ten škola predsa len obvykle neposkytne.

zdroj: Patria.cz

01 - Modified: 2006-11-29 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Tiffany zvýšil zisk
01 - Modified: 2023-03-14 14:30:00 - Feat.: - Title: Ste študent a vypĺňate daňové priznanie? Takto treba správne postupovať 02 - Modified: 2023-03-14 11:32:22 - Feat.: - Title: Vínna pivnica, heliport či sála pre 50-členný orchester. Takto vyzerajú najluxusnejšie jachty na svete 03 - Modified: 2023-03-13 13:37:54 - Feat.: - Title: NBS pozorne sleduje krach Silicon Valley Bank. Na Slovensku žiadnu podobnú banku nenájdete, tvrdí 04 - Modified: 2023-03-13 12:42:37 - Feat.: - Title: Prečo by sme mali poďakovať Samovi Bankmanovi-Friedovi 05 - Modified: 2023-03-13 11:33:49 - Feat.: - Title: Rusko tvrdí, že USA a Británia šíria nepravdy o výbuchoch na plynovodoch
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/komentare-patrie, menuAlias = komentare-patrie, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
28. marec 2023 14:08