Peter ŽigaTASR
StoryEditor

Minister Žiga nemá informáciu o tom, že by automobilky chceli redukovať výrobu

23.01.2019, 14:39
Autor:
TASRTASR
Minister si nemyslí, že by pripravované opatrenia automobiliek boli prípravou na brexit.

Minister hospodárstva SR Peter Žiga (Smer-SD) nemá informáciu, že by slovenské automobilky chceli redukovať výrobu.

Ako uviedol v stredu po rokovaní vlády pre médiá, vie, že slovenské automobilky teraz zvažujú novú líniu elektromobility a v rámci toho budú preskupovať nejaké pracovné sily a prostriedky smerom do tejto oblasti, ale oficiálnu informáciu o redukcii výroby nemá.

Minister si nemyslí, že by pripravované opatrenia automobiliek boli prípravou na brexit. Skôr si myslí, že sa očakáva nejaké spomalenie ekonomiky.

"Aj medzinárodné inštitúcie vydávajú prognózy na tento rok a očakáva sa nižší rast HDP. Nehovorím, že to bude kríza, možno to bude len nejaká korekcia, spomalenie a podniky tomu prispôsobujú svoju výrobu," povedal Žiga.

Zároveň zdôraznil pripravenosť na rokovania nielen so zástupcami automobilového priemyslu, ale aj s ostatnými podnikateľskými subjektmi, v prípade potreby im aj v rámci možností pomôcť.

01 - Modified: 2025-11-27 11:49:46 - Feat.: - Title: Žiga si nemyslí, že by prípadný odchod Ferenčáka ohrozil stabilitu koalície 02 - Modified: 2025-10-23 09:49:49 - Feat.: - Title: SaS kritizuje vymenovanie Ferencza za šéfa Lesov SR, spája ho s Petrom Žigom 03 - Modified: 2025-06-18 16:44:23 - Feat.: - Title: Rezort spravodlivosti pripraví nový návrh novely o prokurátoroch, reagoval Žiga na hlasovanie parlamentu 04 - Modified: 2025-03-21 13:31:53 - Feat.: - Title: Žiga sa zúčastnil na stretnutí šéfov parlamentov Rady Európy 05 - Modified: 2025-03-10 23:00:00 - Feat.: - Title: Procedúry trápia tých, ktorí nemajú väčšinu
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
08. december 2025 07:50