StoryEditor

Škoda končí s praktickou pomôckou vo svojich autách. Čoskoro asi aj na Slovensku

13.04.2018, 11:00
Autor:
TopSpeedTopSpeed
Česká mladoboleslavská automobilka je okrem iného známa aj svojimi "Simply Clever" riešeniami.

Automobilky ponúkajú množstvo prvkov výbavy, bez ktorých by sme síce dokázali existovať, no ak ich raz vyskúšame, radi ich začneme používať pravidelne.

Takou položkou je bezpochyby aj bezdrôtové nabíjanie v nových automobiloch. Phone Box, ako túto "vychytávku" Škoda nazýva, však čoskoro končí. Zatiaľ užitočná funkcia skončí v Británii, podobný proces však očakávame aj v ďalších krajinách. Prečo?

Iste sa vám stalo, že ste prišli do auta, váš mobilný telefón signalizoval tak päť percent kapacity batérie a vy ste nemali žiadnu nabíjačku. Auto však slúži aj ako zdroj energie, avšak bez nabíjačky ste za chvíľu úplne bez šťavy.

Škoda Auto

​Efektnejšou funkciou je teda zabudované bezdrôtové nabíjanie telefónov, ktoré nájdeme v mnohých modeloch rôznych značiek. Škoda ho predstavila ako súčasť Phone Box a prvé autá, ktoré ho dostali, boli obľúbená Octavia a Superb v roku 2016.

Neskôr sa k nim pridal aj SUV model Kodiaq a Karoq. Súčasťou funkcie Phone Box je aj takzvané zosilnenie signálu pre telefón pomocou externej antény.

Bezdrôtové nabíjanie pomocou indukcie funguje podľa štandardu Qi, teda musí túto službu podporovať aj váš telefón. Ak ju už má, stačí si telefón odložiť do priehradky (najčastejšie) pred radiacu páku a nechať telefón nabíjať. Škoda však túto užitočnú funkciu sťahuje z ponuky, a to dokonca z celého modelového portfólia.

Toto obmedzenie sa týka zatiaľ len trhu v Británii, očakávame však rozšírenie aj ku nám. U nás je zatiaľ funkcia na konfigurátore dostupná a napríklad pre Superb s výbavou Style stojí 301 eur.

Kedy sa táto zmena dotkne aj slovenského trhu zatiaľ nie je známe. Nepodarilo sa nám zatiaľ zistiť dôvod ukončenia položky v ponuke, či už dočasného, alebo trvalého.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

01 - Modified: 2023-05-26 22:00:00 - Feat.: - Title: Máte na firmu napísané auto? Za takýchto podmienok ho môžete používať aj na súkromné účely 02 - Modified: 2023-05-26 11:39:47 - Feat.: - Title: Poistka nemusí pokryť škody. Poradíme, ako jazdiť v daždi a vyhnúť sa aquaplaningu 03 - Modified: 2023-05-26 09:44:29 - Feat.: - Title: Zmätený môže zostať i skúsený vodič. Dokážete zareagovať na pokyny policajta? 04 - Modified: 2023-05-27 17:00:00 - Feat.: - Title: Toto je deväť najmenej spoľahlivých áut. Vieme najčastejší dôvod poruchy, tvrdí ADAC 05 - Modified: 2023-05-25 12:38:54 - Feat.: - Title: Najpredávanejší elektromobil na Slovensku rozširuje ponuku. Aj o najluxusnejšiu Škodu
menuLevel = 2, menuRoute = auto/automobilky, menuAlias = automobilky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
28. máj 2023 07:02