Marko Daňo z mužstva HC Oceláři Třinec. FOTO: Profimedia.sk

Daňo prihral na posledný gól sezóny. Třinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul

28.04.2024, 22:52
29.04.2024, 14:39

V rozhodujúcom siedmom finále play off zvíťazili na ľade HC Dynamo Pardubice 2:1 po druhom predĺžení a v celej sérii triumfovali 4:3 na zápasy.

Hokejisti HC Oceláři Třinec získali piaty titul v českej extralige za sebou a šiesty celkovo. V rozhodujúcom siedmom finále play off zvíťazili na ľade HC Dynamo Pardubice 2:1 po druhom predĺžení a v celej sérii triumfovali 4:3 na zápasy. Víťazný a zlatý gól strelil v 84. minúte David Cienciala. Asistenciu si pripísal Marko Daňo.

"Oceliari" získali piaty titul v sérii, pri všetkých bol slovenský útočník Vladimír Dravecký. Ďalší Slováci v kádri Třinca Miloš Roman a Patrik Hrehorčák získali s klubom svoj štvrtý titul.

Majstrovský titul

finále play off českej extraligy – siedmy zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 40. Vála – 25. Vrána, 84. Cienciala (DAŇO)

/konečný stav série: 3:4, Třinec získal titul/

Po tretí raz bol pri ňom obranca Martin Marinčin a útočník Daňo. Druhý raz sa z trofeje tešil Libor Hudáček a premiérovo Viliam Čacho. Zo striedačky opäť viedol mužstvo ako asistent hlavného trénera Zdeňka Motáka ďalší Slovák Vladimír Országh. V kádri hostí nastúpili ich krajania Richard Pánik, Matej Paulovič a Peter Čerešňák.

Třinec napodobnil Vsetín, ktorý tiež získal päťkrát za sebou majstrovský titul (1994/95 až 1998/99). "Oceliari" sa so šiestimi trofejami celkovo vyrovnali tiež Vsetínu. Hudáček so 16 bodmi (6+10) vyhral produktivitu vyraďovačky.

Prvú veľkú šancu mal v 9. minúte hosťujúci Martin Růžička, ale Roman Will podržal svoj tím. V polovici prvej tretiny zahrozili aj Pardubice, Ondřej Vála naskočil z trestnej lavice, no Ondřej Kacetl si z jeho pokusom poradil.

2023/24      Třinec

Oba tímy sa v ďalšom priebehu prvej časti pozorne strážili, gólových šancí bolo málo. Obhajca titulu sa presadil v 25. minúte, keď strelu Tomáša Kundrátka počas presilovej hry tečoval kapitán Petr Vrána a puk skončil za Willom.

Slovenský útočník Libor Hudáček krátko na to pripravil veľkú šancu pre Davida Ciencialu, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, ale v rozhodujúcej chvíli netrafil puk. Víťaz základnej časti mohol vyrovnať, dostal dve početné výhody, no neuspel.

Najbližšie bol v druhej presilovke Richard Pánik, jeho strela však skončila na žŕdke a nepotrestal tak faul Vladimíra Draveckého. Pardubice pokračovali v aktivite a dočkali sa sedem sekúnd pred koncom druhej časti, Ondřej Vála prekvapil strelou od modrej čiary Kacetla. V treťom dejstve sa čakalo na chybu, ktorá mohla rozhodnúť o víťazovi zápasu.

Domáci mohli skórovať vo vlastnom oslabení, Jan Mandát však nepretlačil puk do siete. Duel dospel za stavu 1:1 do predĺženia. Hrdinom mohol byť v 67. minúte Patrik Hrehorčák, ale nedokázal zasunúť puk za brankára Willa.

Rozhodujúci okamih prišiel v čase 83:51 min, keď Cienciala našiel Daňa na útočnej modrej čiary, ktorý mu prihrávku vrátil a útočník tretej formácie prekonal Willa pomedzi betóny.

01 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: 1 - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 02 - Modified: 2024-04-27 18:03:37 - Feat.: 1 - Title: Bývalý reprezentant po prehrách od Čechov: Táto naša obranná hra by na špičkové tímy na MS nestačila 03 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: 1 - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1
01 - Modified: 2024-05-04 14:10:35 - Feat.: - Title: Mladí Slováci to na finále nedotiahli, podľahli Američanom. Čaká ich zápas o bronz 02 - Modified: 2024-05-03 18:49:28 - Feat.: - Title: Úvod vyzeral famózne, potom prišlo poľavenie. Slováci si však bez problémov poradili s Poľskom 03 - Modified: 2024-05-03 11:59:19 - Feat.: - Title: NATO aj Európska únia odsúdili kyberútoky v Česku a Nemecku, Berlín si predvolal ruského veľvyslanca 04 - Modified: 2024-05-03 14:04:03 - Feat.: - Title: Do gymnázia v českom Litvínove vnikla neznáma osoba, polícia muža zadržala 05 - Modified: 2024-05-02 18:50:31 - Feat.: - Title: NATO znepokojujú hybridné útoky Ruska, ktoré zasiahli okrem iných aj Česko
05. máj 2024 13:01