Ľavé krídlo Tampy Bay Lightning Nicholas Paul a obrancovia Emil Lilleberg a Erik Černák. FOTO: Reuters/Kim Klement Neitzel-USA TODAY Sports

Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia

26.04.2024, 06:57
26.04.2024, 10:26

Tampe nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý odohral vyše 20 minút a okrem jednej strely rozdal jedenásť hitov.

Hokejisti Tampy Bay sú na pokraji vyradenia v 1. kole play off zámorskej NHL. Vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie prehrali Lightning v noci na piatok aj tretí duel s Floridou, tentoraz podľahli na domácom ľade 3:5 a v sérii vedie ich súper už 3:0 na zápasy.

Černák si pripísal druhú asistenciu na gól Nicka Paula v 55. minúte a pripísal si prvý bod v tohtoročnej play off. V prípade vypadnutia by teoreticky mohol posilniť slovenskú reprezentáciu na májových MS v Česku. Štvrtý zápas je na programe opäť na ľade Tampy v sobotu o 23.00 SELČ.

Carolina zvíťazila v ďalšom zápase Východnej konferencie nad New Yorkom Islanders 3:2 a rovnako vedie v sérii už 3:0 na zápasy. "Ostrovania" prestrieľali súpera 31:22, hostí však držal nad vodou dánsky brankár Frederik Andersen a ich víťazný gól strelil fínsky útočník Sebastian Aho.

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
26. apríl 2024 10:26