Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers

22.04.2024, 07:27

Martin ​Fehérváry ​do zápasu nastúpil v prvej obrannej dvojici, na ľade strávil celkovo 23:40 minúty a bol tretí najvyťažovanejší hráč tímu i duelu.

Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali na ľade New Yorku Rangers 1:4 v úvodnom zápase 1. kola play off NHL. Ich jediný gól strelil slovenský obranca Martin Fehérváry, keď v 28. minúte znížil na priebežných 1:3. Nevydarený vstup do vyraďovacích bojov má za sebou aj Tampa Bay, ktorá v zostave s Erikom Černákom podľahla domácej Floride 2:3.

Rangers spravili významný krok k víťaznému vstupu do série v úvode druhej tretiny, keď od 25. do 27. minúty strelili tri góly v priebehu 125 sekúnd. Fehérváry si krátko na to nakorčuľoval do predbránkového priestoru, v ktorom stečoval strieľanú prihrávku Wilsona a dosiahol svoj prvý gól v kariére vo vyraďovacích bojoch.

Do zápasu nastúpil v prvej obrannej dvojici, na ľade strávil celkovo 23:40 minúty a bol tretí najvyťažovanejší hráč tímu i duelu. Okrem presného zásahu si pripísal aj tri strely, jeden hit a tri zblokované strely.

Domáci "panteri" rozhodli vo floridskom derby o svojom triumfe nad Tampou Bay dvoma gólmi v tretej časti hry. Po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 1:1, v 58. sekunde tretej časti si však Carter Verhaeghe v presilovke parádne nakorčuľoval pred bránku a skóroval po precíznej prihrávke kapitána Aleksandra Barkova na 2:1.

Tretí gól pridal vlaňajší finalista play off v závere do prázdnej bránky zásluhou Matthewa Tkachuka. Tampa už dokázala iba skorigovať desať sekúnd pred sirénou pri hre šiestich proti štyrom po zásahu Stevena Stamkosa. Po dva body si v stretnutí pripísali Tkachuk (1+1), Stamkos (1+1) i Barkov (0+2).

Černák nastúpil v druhej obrannej dvojici, odohral 18:40 minúty a prezentoval sa aj štyrmi hitmi a štyrmi zblokovanými strelami. Slovenský bek zaznamenal aj plusový bod, keď bol na ľade pri góle Brandona Hagela, ktorý v 17. minúte vyrovnal na priebežných 1:1.

Hokejisti Colorada mali dvakrát toľko striel ako domáci Winnipeg (46:23), no napokon mu v úvodnom štvrťfinále Západnej konferencie podľahli 6:7. Zápas príliš nevyšiel brankárom, najmä coloradskému Alexandarovi Georgijevovi, ktorý mal iba 69,60-percentnú úspešnosť zákrokov.

Tromi kanadskými bodmi sa na víťazstve Jets podieľali útočníci Kyle Connor (2+1) a Mark Scheifele (1+2), rovnako trojbodový bol aj obranca hostí Cale Makar (1+2).

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
22. apríl 2024 07:28