Jonathan Toews a Marián Hossa (vpravo)Reuters

Chicago zdolalo Boston 6:4, bodovali Hossa aj Daňo

04.04.2016, 07:42

Hokejisti Chicaga Blackhawks s Mariánom Hossom v zostave vyhrali v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL nad Bostonom Bruins 6:4. Slovenský útočník prispel k triumfu domácich jednou asistenciou, no po kolízii s protihráčom v záverečnej tretine odišiel z ľadu a už sa do zápasu nevrátil. Patrick Kane sa hetrikom dostal cez 100-bodovú hranicu. Pre trénera domácich Joela Quennevillea to bolo jubilejné 800. víťazstvo v NHL. Chicago viedlo už 6:0, no Bostonu sa v záverečnej tretine podarilo zápas zdramatizovať.

Marko Daňo prispel jednou asistenciou k triumfu Winnipegu nad Minnesotou 5:1. Pre dvadsaťjedenročného útočníka to bol ôsmy bod v 31. zápase sezóny.

výsledky:

• Chigago - Boston 6:4 /za domácich Hossa 0+1/
  • Pittsburgh - Philadelphia 6:2
  • Colorado - St. Louis 1:5
  • Winnipeg - Minnesota 5:1 /za domácich Daňo 0+1/
  • Anaheim - Dallas 3:1

01 - Modified: 2024-05-19 21:35:33 - Feat.: - Title: Slováci môžu stále postúpiť do štvrťfinále. Za akých okolností sa im to podarí? 02 - Modified: 2024-05-19 21:37:40 - Feat.: - Title: Slováci podľahli Lotyšom v dramatickom zápase po nájazdoch, postup ešte nemajú istý 03 - Modified: 2024-05-19 19:03:09 - Feat.: - Title: Čechov posilnia Pastrňák a Zacha, mohli by stihnúť zápas s Kanadou 04 - Modified: 2024-05-19 17:50:32 - Feat.: - Title: Američania budú s istotou vo štvrťfinále. Kazachstan v "béčku" porazili desiatimi gólmi 05 - Modified: 2024-05-19 17:16:24 - Feat.: - Title: Rakúsko rozhodlo o triumfe v druhej tretine. Trojbodoví boli Schneider a Rossi
20. máj 2024 04:00