Šesť mesiacov po tomto tehotenstve dostala od svojho lekára prekvapivé správy - čaká dve deti. V tom čase sa lekár domnieval, že embryo zo spermií a vajíčka rodičov sa rozdelilo na dve, čo viedlo k identickým dvojčatám, uviedla pre Insider Allenová.
Testy DNA však neskôr odhalili, že druhé dieťa je biologickým dieťaťom Allena a jej manžela. Druhé dieťa sa prirodzene počalo, aj keď už v sebe nosila dieťa ako náhradná matka. Zjednodušene povedané, otehotnela, keď už bola tehotná.
Allenová a jej manžel získali plnú starostlivosť pre svojho biologického chlapca, ktorý má teraz 10 mesiacov. Ich príbeh však preniesol pozornosť na neuveriteľne zriedkavý fenomén známy ako superfetácia. Hoci je to bežné u iných cicavcov, podľa New York Times u ľudí ide o zriedkavý jav.
Bežne, keď žena otehotnie, hormonálne zmeny dočasne zastavia jej vaječníky pred uvoľnením viac vajíčok. Podšívka maternice sa tiež stáva oveľa silnejšou, čo sťažuje oplodnenie ďalšieho oplodneného vajíčka. A nakoniec sa v krčku maternice vytvorí hlienová zátka, aby zabránila spermiám dostať sa do maternice.
Ale v niekoľkých výnimočných prípadoch, zdá sa, automatické obrany nefungujú. Napríklad v roku 2007 jedna Britka porodila chlapca a dievča počaté v rozmedzí troch týždňov.
Presná príčina superfetácie sa stále nepozná. Správy naznačujú, že druhé tehotenstvo nastane zhruba dva až štyri týždne po prvom tehotenstve. A keďže sú si deti tak vekovo blízko, matka, ktorá zažíva superfetáciu, čelí podobným rizikám ako matka, ktorá očakáva dvojičky, ako sú vyššie riziko predčasného pôrodu, vysokého krvného tlaku a preeklampsie.
Superfetácia je naozaj vzácna. Ako hovorí lekárka Jennifer Ashtonová: "Máte väčšiu šancu, že vás zasiahne blesk alebo vyhráte v lotérii, ako že sa vám stane toto."