V Európe sme konečne dosiahli niečo podobné, ako Čína a USA dosiahli už pred niekoľkými mesiacmi. Stanoviť pravidlá pre umelú inteligenciu. Európska únia zverejnila zásady dlho diskutovaného AI Act, najvyššieho predpisu EÚ o umelej inteligencii.
Asi nemá zmysel podrobne rozpisovať všetky zásady zákona o umelej inteligencii, hľadajme jeho význam a to, ako môže zmeniť toto odvetvie. V prvom rade je dobré si uvedomiť, že európsky zákon o umelej inteligencii sa s veľkou pravdepodobnosťou stane globálnym štandardom s väčšími či menšími odchýlkami.
Regulácia v USA dlho spočívala na pleciach jednotlivých štátov federácie, až v súčasnosti sa na ňu vzťahujú Bidenove výkonné nariadenia a federálna regulácia čiastočne delegovaná na Federálnu komisiu pre komunikáciu.
Európska legislatíva je doteraz najkomplexnejšou a zároveň najdiskutovanejšou reguláciou, o ktorú bojujú národné vládne loby, inštitúcie pre ľudské práva a jednotlivé spoločnosti.
USA, Čína a teraz Európa
Predovšetkým americký, čínsky a európsky spôsob regulácie je v skutočnosti veľmi podobný, s regionálnymi rozdielmi, ktoré by sme očakávali. Tak napríklad prvá regulácia.
Zostáva vám 77% na dočítanie.